POLSKA BIEGA – BIEG REKREACYJNY

Uczestnicy startujący podczas biegu rekreacyjnego Polska Biega

24.05 Na terenie OSW „Czarna Góra” odbył się jeden z 607 biegów rekreacyjnych organizowanych w całej Polsce w ramach ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. Mieszkańcy Olkusza i okolic po raz kolejny udowodnili, że lubią biegać i chcą popularyzować tę dyscyplinę sportu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników aktywnego spędzania czasu przeprowadziliśmy bieg rekreacyjny „dla każdego”. Sprzyjające warunki pogodowe zachęciły wiele rodzin z dziećmi do wspólnego udziału w imprezie . Na starcie stanęło ponad 80 uczestników gotowych pokonać dystans od 400 m (kategoria dzieci do 10 lat) do 3 km (kategoria młodzież do 19 lat oraz dorośli powyżej 20 lat). Trasa biegu została wyznaczona na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w Olkuszu,

Pozytywnych emocji dostarczył wszystkim zawodnikom Pan Paweł Mej vel. bosy biegacz, który pokonał trasę na boso trzymając w dłoni flagę narodową. Sędzią głównym i starterem był Pan Krzysztof Borawski. Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez MOSiR Olkusz lub gadżety promujące ogólnopolską akcję „Polska Biega”. Najlepsi w swoich kategoriach dodatkowo otrzymali medale. Patronat medialny objęli Przegląd Olkuski i Olkuszanin.pl.