17 – 18.09 – IMPREZY SPORTOWE I REKRACYJNE W OLKUSZU

Biegacze przygotowują sie do startu w biegu ulicznym Srebrna Dziesiątka

17.09 w samym sercu „Srebrnego Grodu” został zorganizowany Bieg Uliczny „I Srebrna Dziesiątka” – Memoriał Kazimierza Chechelskiego, legendy olkuskiego biegania. Głównym organizatorem imprezy był Klub Biegacza „Olkuszbiega” przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Olkusz, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu, Miejskim Ośrodkiem Kultury w Olkuszu oraz KS Olkusz.

Bieg główny zgromadził na starcie 259 uczestników, w tym wielu wychowanków Pana Kazimierza. Dystans 10 kilometrów został wyznaczony ulicami w zachodniej części miasta i składał się z trzech okrążeń ze startem i metą w Rynku.
W tym dniu odbyły również biegi młodzieżowe oraz nie zabrakło dystansu dla najmłodszych. „Srebrna Dziesiątka” była także wsparciem dla Natalii Mączki – pięcioletniej dziewczynki zmagającej się z zespołem niewydolności tętnicy kręgowo-podstawnej.

RELACJA PRASOWA WRAZ ZE ZDJĘCIAMI I FILMEM >>>

18.09 na stadionie sportowym OSW „Czarna Góra” w Olkuszu odbyły się eliminacje do Międzynarodowego Turnieju Max-Trans Cup 2016. Impreza została objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika. Organizatorem imprezy był Olkuski Klub Sportowy „Słowik” przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

18 zespołów (roczniki 2008) z Polski południowej przystąpiło do rywalizacji o awans do turnieju głównego, który odbędzie się 1-2 października. Drużyny rozegrały eliminacje w trzech grupach, z których do finału przeszły po dwa najlepsze zespoły z każdej grupy. W finale turnieju będziemy podziwiać piłkarskie umiejętności młodych adeptów z OKS Słowik Olkusz, którzy zmierzą się z zespołami z całego kraju takimi jak Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Zagłębie Lubin oraz oficjalną akademią piłkarską hiszpańskiej Barcelony z Warszawy. Dodatkowo na „Czarnej Górze” pojawi się także reprezentant Czech – Sparta Brno. Gorąco zachęcamy do wspólnego kibicowania młodym olkuszanom w najbliższą sobotę i niedzielę na olkuskim stadionie.
Patronat medialny nad turniejem objęli: Przegląd Olkuski i Portal Spotted Olkusz.pl.

RELACJA PRASOWA WRAZ ZE ZDJĘCIAMI >>>

18.09 odbyły się Zawody Sportowo-Pożarowe o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika. Organizatorem zawodów był Oddział Miejsko-Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Olkuszu. Na boisku sportowym przy ul. Długiej w dzielnicy Pomorzany do rywalizacji stanęło dziewięć jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Olkusz.

W sportowo-pożarniczych zmaganiach najlepsi okazali się reprezentanci OSP Zawada, którzy pokonali OSP Zimnodół oraz OSP Osiek. Zwycięzcom zostały wręczone pamiątkowe puchary. Na kolejnych miejscach uplasowali się strażacy z Braciejówki, Kosmolowa, Olkusza, Zedermana, Gorenic oraz Żurady. W zawodach brały udział również drużyny młodzieżowe – chłopców z Kosmolowa i dziewcząt z Zedermana.