Grand Prix Olkusza w Tenisie Ziemnym

Zdjęcie promujące Turniej Tenisa Ziemnego o Mistrzostwo Olkusza

W weekend 5-7 lipca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował Grand Prix Olkusza w Tenisie Ziemnym. Był to turniej w ramach ogólnopolskich rozgrywek amatorów, prowadzonych przez Polski Związek Tenisowy. Biorący w nich udział zawodnicy rywalizują o punty do rankingu, mający wyłonić Mistrza Polski Amatorów w swoich kategoriach wiekowych. Tym razem w Grand Prix Olkusza została rozegrana kategoria + 50 lat i „open”- bez ograniczeń wiekowych.

W otwartej kategorii zwyciężył Paweł Pieczyrak pokonując w finale Pawła Pomiernego. Trzecie miejsce zdobyli Mariusz Sperczyński i Kamil Bajer. Piąte Paweł Czarnota, szóste Daniel Górecki, siódme Michał Ortyl, ósme Bartosz Latos, dziewiąte Mateusz Jaros.

W kategorii + 50 zwyciężył Robert Baran ogrywając w finale Romana Wędrochę, trzecie miejsca wywalczyli Marek Kapkowski i Daniel Sierakowki, piąte i szóste miejsca zajęli Dariusz Krawczyk i Dariusz Pieczyrak. Sędzią turnieju był Rafał Krawczyk.