Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz marsz Nordic Walking – Juromania 2019

22 września o godz. 10:30 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza do Rabsztyna na Rodzinny Rajd Rowerowy oraz Marsz Nordic Walking „Szlakiem Orlich Gniazd”. Tym razem rajd towarzyszy festynowi sarmackiemu w Rabsztynie.

Całodniowy cykl bezpłatnych imprez u stóp rabsztyńskiego zamczyska zacznie się o godzinie 10.00 uroczystym rozpoczęciem Święta Szlaku Orlich Gniazd na zamku Rabsztyn, któremu będzie towarzyszyć przemarsz wojsk, salwa honorowa oraz prezentacja Podolskiego Regimentu Odprzodowego i Małopolskiej Chorągwi Husarskiej. Po oficjalnym otwarciu, na trasę wyruszą uczestnicy rajdu i marszu Nordic Walking.

Trasa rajdu rozpoczyna się ze wzgórza zamkowego w Rabsztynie oraz przebiega przez czerwony Jurajski Szlak Rowerowy Orlich Gniazd w kierunku Jaroszowca, następnie powrót do Rabsztyna odbędzie się tym samym szlakiem.

W celu sprawnej organizacji rajdu uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w biurze rajdu/marszu czynnym od godz. 9:30 do godz. 10:20.

Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 11 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz regulamin znajduje się poniżej. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie. Chętnym do wzięcia udziału w marszu nordic walking zapewniamy opiekę doświadczonej instruktorki oraz kije (ilość ograniczona).

Dla pierwszych 150 osób, które zgłoszą udział w rajdzie i potwierdzą swoją obecność na starcie przewidziano okolicznościową koszulkę.

Organizatorami Święta Szlaku Orlich Gniazd – Rabsztyn 2019, festynu sarmackiego są Stowarzyszenie „Zamek Rabsztyn”, a współorganizatorami Miasto i Gmina Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Partnerami wydarzenia są: OSP Olkusz, PTTK Odział Olkusz, Podolski Regiment Odprzodowy i Małopolska Chorągiew Husarska z Krakowa, Stowarzyszenie na rzecz oświaty, kultury i pomocy społecznej „Wszyscy dla wszystkich”, Nadleśnictwo Olkusz, Stowarzyszenie Biała Przemsza oraz Małopolski System Informacji Turystycznej. Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: Radio Kraków, Gazeta Krakowska, Przegląd Olkuski, Kurier Olkuski oraz portal historykon.pl. Projekt realizowany jest przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego oraz Gminy Olkusz. Impreza odbywa się w ramach akcji Juromania, czyli drugiej edycji święta Szlaku Orlich Gniazd organizowanej przez Urzędy Marszałkowskie Województwa Śląskiego i Małopolskiego.

Dodatkowo rajd wspierają: Metal Spec Salon Rowerowy Olkusz, ul. Górnicza 10 oraz Grupa Rowerowa Rower, lubię go!

Formularz zgłoszeniowy online
Regulamin
Oświadczenie i zgoda rodzica/opiekuna dla osób niepełnoletnich
Mapa z trasą rajdu rowerowego