Wakacje z MOSiR-em 2020

Chłopcy grają w kółko i krzyżyk na dużej planszy w Silver Parku

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu od najbliższej soboty 11 lipca zaprasza na „Wakacje z MOSiR`em 2020”. Program imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci i młodzieży przebywających w Olkuszu został dostosowany do ustanowionych rozporządzeniami Rady Ministrów określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii.  

Pierwsze zajęcia rozpoczną się w sobotę o godz. 11.00 „Wakacyjną szkółką nauki i doskonalenia jazdy na rolkach, deskorolkach oraz hulajnogach”. Po raz siódmy organizatorami Szkółki, działającej w ramach projektu „Extreme City”, będą Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu i Stowarzyszenie Sportowe Extreme Live For Ride z Dąbrowy Górniczej. Szkolenia oraz warsztaty z instruktorami będą prowadzone przez całe wakacje, we wtorki (godz. 16:00 – 19:00) oraz soboty (godz. 11:00 – 14:00), na skateplazie w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu. Jak co roku serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcą od podstaw nauczyć się jeździć na deskorolce, rolkach czy hulajnogach oraz tych, którzy już jeżdżą i chcą rozwijać swoje umiejętności. Szkolenia prowadzone są przez doświadczonych instruktorów, którzy promują bezpieczną jazdę pod hasłem „Jazda w kasku nie boli”. Szczegółowe informacje.

„Wakacje z MOSiR`em 2020” w tym roku przenoszą się do Silver Parku. W każdą środę i czwartek, w godz. 11.00 – 14.00, uczniowie szkół podstawowych z klas IV-VIII będą mogli wziąć udział w zajęciach podzielonych na dwa tematyczne bloki,  składające się z następujących aktywności sportowo-rekreacyjnych:

 1. Rozgrywki parkowe:
 • zabawy z wiatrem czyli puszczanie latawców w Silver Parku,
 • gry terenowe czyli szukanie srebrnych skarbów,
 • petanka, gra w bule, gra w kule – ta sama nazwa, a ile zabawy,
 • angielski krokiet – tym razem to nie danie główne, a gra sportowa,
 • zabawy z mini piłką nożną,
 • kręgle fińskie i zabawy celnościowe.
 1. Animacje sportowe:
 • sportowe tory przeszkód,
 • rzuty do celu,
 • żywa gra planszowa z zagadkami,
 • zabawy z piłkami (np. „kto pobiegnie dalej”, „Kto wyżej odbije”)

Szczegółowe informacje.

W czasie „Wakacji z MOSiR`em 2020” będziemy również promować zdrowy tryb życia „Żyj bez używek” poprzez prowadzenie profilaktycznej działalności informacyjnej i edukacyjnej w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii.  Zdrowie to skarb, a ruch, radość i sport bez używek to zdrowie.

Udział we wszystkich zajęciach jest bezpłatny.

Wobec ogłoszonego stanu epidemii w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej,  warunkiem uczestnictwa we wszystkich zajęciach „Wakacji z MOSiR`em 2020” jest przedstawianie:

– każdorazowo przed zajęciami pisemnego oświadczenia o stanie zdrowia;  

– uzupełnionej i podpisanej przez rodzica/opiekuna prawnego zgody na udział w zajęciach –  tylko raz, przed pierwszymi zajęciami.

Wzory oświadczeń i zgody dostępne są do pobrania w informacjach szczegółowych „szkółki” lub „rozgrywek parkowych”, a także u instruktorów prowadzących zajęcia w Silver Parku.