FERIE Z MOSiR-em 2014

Zdjęcie grupowe uczestników turnieju piłki nożnej organizowanego podczas Ferii z MOSiR-em

Oferta tegorocznych ferii zimowych przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem. Już w pierwszy poniedziałek 3 lutego prawie 100 gimnazjalistów – 15 drużyn – przyszło do Hali Sportowo-Widowiskowej, by wziąć udział w Turnieju Halowej Piłki Nożnej.

Młodzież spędzająca ferie w Olkuszu licznie brała udział w pozostałych turniejach: piłki nożnej szkół podstawowych, tenisa stołowego z podziałem na szkoły podstawowe i gimnazja oraz koszykówki. Poza zawodami sportowymi odbywały się zajęcia fitness, karate i samoobrony, szkółki piłkarskiej oraz treningi z tenisa ziemnego. Na prowadzonych w każdym tygodniu zajęciach sportowych młodzież miała możliwość doskonalenia gry w siatkówkę oraz badmintona. Dla najmłodszych dzieci były organizowane gry i zabawy sportowe, które cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Hitem tegorocznych ferii była nauka i doskonalenie pływania zorganizowane przez MOSiR na krytej pływalni przy ZSPI nr 1 w Olkuszu. Codziennie zajęcia odbywały się w dwóch grupach nauki pływania i dwóch grupach doskonalenie pływania.

Ogółem przez dwa tygodnie „Ferii z MOSiR-em”, z różnych form aktywności skorzystało1360 uczestników. Udział we wszystkich zajęciach był bezpłatny.

Dodatkowo przez całe ferie(łącznie z weekendami) dzieci i młodzież korzystali ze wstępu na basenu, wykupując bilet za złotówkę.

Pomoc w organizacji zajęć okazali: Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 1 w Olkuszu, Klub Kyokushin Karate z Bukowna oraz AMA Serwis Sp. z o.o. – Serwis Opon z Olkusza. Opiekę medyczną podczas turniejów zapewniła Grupa Ratowników Medycznych R1 z Bukowna.
Najlepsi zawodnicy oraz drużyny biorące udział w turniejach i zawodach otrzymali nagrody w postaci sprzętu sportowego i słodyczy, których fundatorem był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.
Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

RELACJA NA FACEBOOK’U  >>>     KOMUNIKAT Z FERII Z MOSIR-em 2014  >>>