RODZINNE ROZGRYWKI SPORTOWE 2013/2014 – II RUNDA

Dziecko i rodzic w wodzie wraz z kołem ratunkowym podczas rodzinnych rozgrywek sportowych - 2 runda

23.02 na krytym basenie przy ZSPI nr 1 w Olkuszu odbyła się II Runda Rodzinnych Rozgrywek Sportowych – gry i zabawy w wodzie. Zawody przeprowadzono we wszystkich zaplanowanych kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa kl. I-III, kl. IV-VI oraz gimnazjum. Poza konkursem wystartowały przedszkolaki.

Rodziny zmierzyły się w 5 konkurencjach: wyścigi z deską, przeciąganie koła ratunkowego na czas, wodny tor przeszkód, rzuty do celu i wyławianie łyżek z wody. Dzieciom podobało się przeciąganie koła ratunkowego na czas, gdyż rodzice ciągnęli linę przywiązaną do koła ratunkowego, w którym siedziało dziecko. Zadanie kończyło się przybiciem „piątki” przez rodzica z dzieckiem. Wiele radości przyniosła konkurencja „wyławianie łyżek z wody”. Zawodnicy musieli znaleźć łyżkę zatopioną w połowie basenu. W tym zadaniu liczył się spryt i szybkość pływania, ponieważ łyżek było mniej niż zawodników. Najlepsze rodziny w każdej kategorii wiekowej otrzymały nagrody i dyplomy.

Organizatorem zawodów był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z Zespołem Szkolno Przedszkolno Integracyjnym nr 1 w Olkuszu.

Patronami medialnymi imprezy był Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

KLASYFIKACJA RODZIN  >>>