WIOSENNA EDYCJA NORDIC WALKING

W środę 2 kwietnia rusza wiosenna edycja zajęć NORDIC WALKING. Zajęcia będą prowadzone w każdą niedzielę od godz. 9.00 i w każdą środę od godz. 17.30. Chętnych do „marszu nordyckiego” zapraszamy na Czarną Górę, gdzie przy wejściu na basen będą czekały doświadczone instruktorki , które poprowadzą zajęcia z osobami ćwiczącymi na poziomie zdrowotnym, początkującym i zaawansowanym. Każde zajęcia trwają minimum 1,5 godziny i odbywają się niezależnie od pogody. Opłata za 4 zajęcia w miesiącu wynosi 10,00 zł. W ramach karnetu zapewniamy kije do nordic walking.

Szczególnie polecamy zajęcia w grupie „zdrowotnej” (środa, 17.30), gdzie tempo marszu jest tak dobrane, aby mogły ćwiczyć osoby problemami ortopedycznymi, kardiologicznymi, bólami kręgosłupa itp. oraz przyszłe mamy. Mało kto wie, że Nordic Walking jest aktywnością optymalną i bezpieczną w czasie ciąży. Użycie kijków stabilizuje postawę i odciąża kręgosłup, a ruch na świeżym powietrzu powoduje lepsze dotlenienie organizmu.

Chodzenie z kijami nie jest trudne, ale wymaga ćwiczeń i praktyki. Na kijach nie opieramy się jak na lasce, lecz „odbijamy”. Połowa sukcesu to złapać rytm plus odpowiedni, skrętny ruch ramion i bioder. Można intuicyjnie nauczyć się chodzić z kijami, ale pierwszych kilka zajęć najbezpieczniej jest odbyć pod okiem instruktora, który pomoże dobrać odpowiedni sprzęt i nauczy w jaki sposób to robić. Do opanowania odpowiedniej techniki marszu wystarczy kilka spotkań, podczas których nauczymy się prawidłowo poruszać naprzemiennie kończynami.

Dzięki stosowaniu kijów podczas marszu zaangażowanych jest ok. 90% mięśni, również tych, które normalnie nie są używane – wzmacniają się mięśnie brzucha, grzbietu, ramion, obręczy barków. To również doskonały sposób na pozbycie się nadprogramowych kilogramów. Nordic walking świetnie pomaga zrzucić wagę, bo łatwo tu uzyskać takie natężenie ruchu, które powoduje spalanie kalorii większe o ponad 40% niż przy zwykłym marszu.