AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

Logo family cup wraz z napisem zawody sportowe dla amatorów

18.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu już po raz siódmy z rzędu był organizatorem regionalnym XIX edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup, które były jednocześnie jedynymi Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

W imprezie udział wzięło ponad stu amatorów kolarstwa górskiego. Ze względu na trwające prace budowlane na terenie wzgórza rabsztyńskiego trasa wyścigu została wytyczona w okolicy parkingu leśnego w Rabsztynie tworząc pętlę o długości blisko 3km. W zależności od kategorii wiekowej zawodnicy mieli do pokonania wielokrotność wyznaczonej trasy. Pogoda dopisała i niedzielne starty odbywały się w miłej rodzinnej atmosferze. Na każdego uczestnika po wyścigu czekał gorący posiłek.

Zgodnie z regulaminem pierwsze sześć osób z Małopolski, w każdej z czternastu kategorii wiekowych otrzymało przepustki do finału krajowego, który odbędzie się 30.08 w Kielcach. W zawodach mogły wystartować również osoby spoza Małopolski, które klasyfikowane były w konkurencji Pucharu Polski. W kategorii rodzinnej najlepiej wypadła rodzina Piaseckich. Najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy. Wręczono również atrakcyjne nagrody rzeczowe wśród uczestników, którzy wykazali się kreatywnością i wymyślili hasło promujące rodzinną turystykę rowerową. Nagrody zostały ufundowane przez Wydawnictwo Family Cup Sp. z o.o., firmę KARCHER oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Bogdan Koraszewski (sędzia główny) i Agnieszka Tatoj.

Podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację imprezy tj.: Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Nadleśnictwo Olkusz, Koło Łowieckie Hubertus, Restauracja „Podzamcze” w Rabsztynie, „Nowy Szpital” w Olkuszu oraz Komendzie Powiatowej Policji w Olkuszu.

Patronat medialny nad imprezą objęli Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

WYNIKI >>>        FOTORELACJA  >>>