MISTRZOSTWA POLSKI POŁUDNIOWEJ OYAMA KARATE

Walka zawodników na macie podczas mistrzsotw Polski południowej Oyama Karate

31.05 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu odbyły się II Mistrzostwa Polski Południowej Oyama Karate w konkurencjach Kumite pod patronatem OYAMA Polskiej Federacji Karate oraz Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Organizatorem zawodów był Jurajski Klub OYAMA Karate z Olkusza oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. W konkurencjach LEKKI KONTAKT oraz SEMI-KNOCKDOWN wystartowało 120 zawodników z 14 klubów Oyama karate z terenów województwa małopolskiego, śląskiego oraz podkarpackiego.

Sędzią Głównym był Shihan Paweł Pajdak 5 dan (Sosnowiec), który przygotował i nadzorował pojedynki młodzików, juniorów i seniorów. Arbitrami byli m.in. licencjonowani sędziowie maty Sensei Mariusz Pawlus 4 dan (Oświęcim) i Sensei Robert Bretner 4 dan (Kraków-Oyama) oraz Shihan Ryszard Żółty (Kraków-Koyama).

W imieniu OYAMA Polskiej Federacji Karate zawody otworzył Hanshi Jan Dyduch 8 dan, który wraz z Shihan Andrzejem Pierzchałą 6 dan i Panem Dariuszem Murawskim, dyrektorem MOSiR Olkusz wręczał także medale na zakończenie Mistrzostw. W zawodach wzięła udział Pani Maria Dyduch dyrektor Zarządu OYAMA PFK.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że Mistrzostwa stały na tak dobrym poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Gratulujemy i dziękujemy.

FOTORELACJA  >>>