PRZEBOJOWY DZIEŃ DZIECKA

Przebojowy Dzień Dziecka

01.06 Kilkaset dzieci z Olkusza i okolic wzięło udział w imprezie sportowo – rekreacyjnej przygotowanej wspólnie przez pracowników Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Olkuszu i Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz przez uczniów olkuskiego Liceum Ogólnokształcącego „mundurowego” działającego przy Zespole Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Każdy chłopiec, a teraz także coraz więcej dziewcząt marzy o tym, by zostać strażakiem, policjantem lub żołnierzem. Grupa uczniów „mundurów ki” pod wodzą opiekuna Pana Zbigniewa Białego zbudowała poligon, na którym odbył się bieg z przeszkodami, musztra wojskowa, rzut granatem i strzelanie do celu. W tym samym czasie strażacy PSP udostępnili dzieciom wóz strażacki, który mogły oglądać, wsiadać do niego i robić sobie zdjęcia.

W południe do akcji przystąpili policjanci, którzy równolegle prowadzili kilka działań. Przede wszystkim odbywała się prezentacja radiowozu. Policjanci pokazali jak wygląda i do czego służy walizka daktyloskopijna.

Najmłodsze dzieci (przedszkolaki i dzieci z klas I-III) brały udział w konkursie plastycznym „Bezpieczne wakacje”. Dzieci włożyły wiele pracy w przygotowanie rysunków i jury miało wielki kłopot, aby wyłonić najlepszych. Zwyciężyła praca siedmioletniej Oli Cebo, drugą nagrodę otrzymał dziesięciolatek Marcel Zub, a trzecie miejsce przyznano siedmioletniemu Sebastianowi Słodkowi. Ponadto wyróżniono 8 prac, których autorami byli: Natalia Machnicka, Wiktor Jamrozowicz, Kasia Hrabia, Wiktoria Mosur, Weronika Kozłowska, Adrian Karoń, Kasia Zub oraz Ania K. Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały dyplomy. Rysunki będzie można oglądać podczas „Wakacji z MOSiR`em”, na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego „Czarna Góra”.

Imprezie patronowali: Przegląd Olkuski i portal Olkuszanin.pl
Opiekę medyczną pełniła grupa ratowników R1 z Bukowna

RELACJA PRASOWA I FOTORELACJA  >>>     FOTORELACJA 2  >>>