VIII RODZINNY RAJD ROWEROWY

Slajder promujący 8 rodzinny rajd po olkuskich szlakach rowerowych

28.06  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował VIII Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Tradycyjnie rajd rozpoczynający letnie wakacje miał swój początek w Żuradzie. Na starcie stanęło prawie 100 miłośników turystyki rowerowej, którzy o godz.. 11 –tej wyruszyli do Bukowna. Trasa rajdu została poprowadzona pięknymi, leśnymi szlakami.

W myśl sentencji „cudze chwalicie, swego nie znacie” organizatorzy zaplanowali postoje w miejscach, które warto zobaczyć. Pierwszy przystanek zorganizowano przy źródle Sztoły. Nie wszyscy wiedzieli, że kilka metrów od głównej leśnej drogi, znajduje się zejście po stromych schodach do źródła rzeki. Odważni napełnili bidony źródlaną wodą i rajd ruszył dalej do Bukowna. Niedaleko miejsca, gdzie Sztoła ze strumyka zmienia się w szmaragdową rzekę z szeroką piaszczystą plażą, w ośrodku „Zalto Bis” uczestnicy zatrzymali się na dłuższy postój, aby zregenerować siły przy grillowanej kiełbasce, a także postrzelać do tarczy.

Po postoju i zajęciach strzeleckich nastąpił powrót do Żurady. Na zakończenie rajdu nagrodzone zostały wszystkie dzieci, a dodatkowo wyróżniono najmłodszych Basię Mocio i Piotra Kiełtykę, którzy samodzielnie pokonali niełatwą, 18 kilometrową trasę rajdu.
Nagrody, poczęstunek i zajęcia strzeleckie zapewnił MOSiR Olkusz.
Patronat medialny nad imprezą objęli Przegląd Olkuski oraz Olkuszanin.pl.

Już 6 sierpnia (środa) rowerzyści będą mogli wziąć udział w imprezach towarzyszących Premii Specjalnej w Olkuszu podczas 71. Tour de Pologne. Planujemy wyścigi rowerowe na profesjonalnie przygotowanej trasie. Szczegóły wkrótce na naszej stronie.

RELACJA PRASOWA  >>>      FOTORELACJA  >>>