DZIEŃ RATOWNIKA

Zdjęcie grupowe ratowników wodnych na kompleksie basenowo-rekreacyjnego OSW Czarna Góra w Olkuszu

29.06. na terenie Kompleksu Basenowo – Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” z okazji Dnia Ratownika WOPR odbyły się zawody sportowe oraz liczne gry i zabawy przygotowane wspólnie przez ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Olkusz oraz pracowników Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. 29 czerwca był pierwszym dniem wakacji i decyzją Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz obowiązywał bilet specjalny wstępu na basen za 1,00 zł.

Dzień rozpoczął się zawodami dla ratowników, którzy mieli do pokonania tor przeszkód, na który składały się skoki do wody, podanie bojki, holowanie do brzegu itp. Równolegle na boisku do siatkówki plażowej toczył się turniej, w którym wzięło udział siedem zespołów. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Siemianowic, w składzie Łukasz Gębka i Tomasz Wojciechowski , drugie miejsce przypadło parze Jakub Wabik i Michael Ghantous z Oświęcimia, a tzrecie miejsce wywalczyli olkuszanie Tomasz Kaliś i Mateusz Barczyk.
Po południu odbyły się zawody pływackie. Natomiast przez cały dzień w „brodzikach” były prowadzone gry i zabawy. Wiele osób wzięło także udział w treningu zumby.

Imprezę przygotowali Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe Olkusz. Oprawę graficzną przygotował Jakub Duch z firmy itband.

RELACJA PRASOWA  >>>      FOTORELACJA  >>>