71 TOUR DE POLOGNE W OLKUSZU

Plakat promujący 71 tour de pologne w Olkuszu

6.08 Olkusz drugi raz z rzędu znalazł się na mapie prestiżowego wyścigu kolarskiego jakim jest niewątpliwie Tour de Pologne.

Bardzo dobre oceny jakie otrzymało miasto za organizację ubiegłorocznej „Premii Lotnej”, pozwoliły na zlokalizowanie w samym sercu srebrnego grodu „Premii Specjalnej” na IV etapie 71 Tour de Pologne z Tarnowa do Katowic.

Największą niespodzianką podczas oczekiwania na peleton był obecność Pana Czesława Langa, który postanowił osobiście podziękować wszystkim kibicom zgromadzonym na olkuskim rynku oraz organizatorom za bardzo dobre przygotowanie olkuskiej części wyścigu. Kilkunastu minutowy postój legendy polskiego kolarstwa wypełniony był rozdawaniem autografów, pozowaniem do wspólnych zdjęć oraz rozmowami na temat samego wyścigu. Wspólnie z  Czesławem Langiem z mieszkańcami Olkusza spotkali się Elżbieta Lang, Lech Piasecki i Dariusz Lubera Prezes Zarządu Tauron Polska Energia.

Jako pierwszy na olkuską starówkę wjechał Austriak Matthias Krizek, zdobywca „Premii Specjalnej” w towarzystwie Joshua Edmondsona z Wielkiej Brytanii oraz Polaka Mateusza Taciaka.

Mieszkańcy ziemi olkuskiej przywitali kolarzy przed godz. 14, natomiast przygotowania oraz imprezy towarzyszące trwały niemal od samego rana. W ramach programu rozegrano „kapslowy wyścig pokoju” oraz grę miejską „poszukiwanie skarbów na olkuskim Rynku”. Dla najmłodszych miłośników kolarstwa prowadzone były gry i zabawy. Uczniowie IV LO w Olkuszu przedstawili pokaz pierwszej pomocy, a Klub Sportowy Capoeira Camangula zaprezentował brazylijską sztukę walki. Scena w tym dniu należała do zespołu coverowego OTHERSIDE oraz Karoliny Dudek, Gabrieli Ocieczek, Kamili Gęgotek i Ewy Śliwoń wokalistek z sekcji wokalnej MOK prowadzonej przez Pana Wiesława Barana. Swój mini recital zaprezentowała również Olga Skrzyniarz.

Na zakończenie w scenografii Tour de Pologne wystartował wyścig o nazwie „dogonić peleton”, w którym cykliści zabawnie przebrani pokonywali trasę wokół Rynku. Za najciekawsze pomysły na kreatywny strój nagrody ufundował Salon Rowerowy Metal Spec. Dla osób aktywnie uczestniczących w programie Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ufundował koszulki okolicznościowe. Konferansjerem imprezy był Karol Jurga ze Stowarzyszenia Po Prostu Działaj.

Dziękujemy wszystkim: wolontariuszom, policjantom, strażakom, strażnikom miejskim, którzy włączyli się w organizację „Premii Specjalnej” 71 Tour de Pologne, czyli podziękowania za pomoc kierujemy do:

Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu,
Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu,
Komendy Ochotniczej Straży Pożarnej w Olkuszu,
Straży Miejskiej w Olkuszu,
Miejskiego Ośrodka Kultury w Olkuszu,
Stowarzyszenia „Po Prostu Działaj”,
Centrum Wolontariatu działającemu przy Stowarzyszeniu Dobroczynnym „Res Sacra Miser”

RELACJA PRASOWA (film + foto) >>>      FOTORELACJA  >>>     RELACJA FILMOWA  >>>