OBÓZ SZKOLENIOWY „DAY CAMP” W SILVER PARKU

Obóz szkoleniowy day camp w Silver Parku

Od 25 do 29 sierpnia Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu wraz z BXP Event zapraszają wszystkich chętnych do Parku Rekreacyjno-Krajobrazowego w Olkuszu na obóz szkoleniowy, podczas którego będzie można nauczyć się lub doskonalić jazdę na deskorolce, rolkach, bmx czy na hulajnodze.

Udział w obozie szkoleniowym jest bezpłatny.
Obóz jest częścią projektu Extreme City realizowanego w Silver Parku od początku wakacji. Patronem projektu jest Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, a twórcą projektu firma BXP Event. Pomysłodawca Piotr Wiśniewski (doktorant AWF Katowice, trener, instruktor oraz kierownik obozowy) poprowadzi obóz wraz z kadrą instruktorską i zawodnikami z całej Polski.

Przez kolejne 5 dni od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 – 15.00 dzieci i młodzież będzie ćwiczyła na skateparku, a także brała udział mini zawodach, w różnych grach i zabawach oraz w specjalnie dla nich przygotowanych „mission impossible”. Dodatkową atrakcją będzie korzystanie z toru skimbordowego.

Skimboard to rodzaj aktywności, którą prawdziwi surferzy uprawiają gdy nie ma fali. Polega on na wykonaniu krótkiego rozbiegu przed długim rowem wypełnionym wodą (głębokość ok. 10-20 cm), rzuceniu deski przed siebie na wodę, następnie wskoczeniu na deskę i przepłynięciu na niej siłą rozpędu jak największej odległości.

Zapisy na zajęcia będą przyjmowane w poniedziałek 25 sierpnia od godz. 10.30.

Na zakończenie projektu Extreme City w sobotę 30.08 o godz. 11.00 odbędzie się finał Ekstremalnej Ligii Zagłębia w kategorii BMX.

6 – 7 września zapraszamy na oficjalne otwarcie Silver Parku z ogólnopolskimi zawodami w kategorii skate i bmx oraz licznymi imprezami towarzyszącymi. Będzie się działo.