OLKUSZ SILVER GAMES

Plakat promujący Olkusz Silver Games w 2014 roku

6 – 7 września na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników oraz odwiedzających Park Rekreacyjno-Krajobrazowy w Olkuszu gdzie znajduje się nowo wybudowana skateplaza, a wszystko za sprawą pierwszej edycji festiwalu „Olkusz Silver Games”.

W sobotę odbyły się zawody deskorolkowe, w których wzięło udział ponad dwudziestu najlepszych polskich zawodników, a impreza była oficjalnym siódmym przystankiem „Skateboardowego Grand Prix Polski”. Publiczność podziwiając duże umiejętności techniczne zawodników podczas wykonywanych ewolucji mogła również skorzystać z licznych atrakcji takich jak tor do skimboardu, jazda na mountainboar’dach i longboar’dach, strefa gier video Microsoft XBOX oraz występy zespołów muzycznych.

Do Olkusza przyjechali czołowi reprezentanci polskiej sceny deskorolkowej, którzy zapewnili bardzo wysoki poziom rywalizacji aż do samych finałów. W finale każdy zawodnik miał do dyspozycji dwa przejazdy, które były skrupulatnie oceniane przez grono sędziowskie.

Ostatecznie zwyciężył Tomasz Ziółkowski z Warszawy, za nim uplasowali się Maciej Trojanowski z Kielc i Andrzej Kwiatek z Krakowa. Kolejne miejsca zajęli Kuba Brniak z Krakowa, Przemek Wardęga z Krakowa i zeszłoroczny zwycięzca całego „Grand Prix” Andrzej Podsiadło z Zakopanego.

Podczas zawodów odbyła się również konkurencja „Best Trick”, czyli konkurs na najlepszą ewolucję wykonaną na wyznaczonej przez sędziów przeszkodzie. Publiczność żywo dopingowała swoich faworytów, zagrzewając ich do jeszcze trudniejszych trick’ów . Najlepsze tricki wykonali Tomasz Ziółkowski, Mateusz Kowalski i Jakub Golański.

W niedzielę do zawodów przystąpiło około trzydziestu zawodników jednej z najbardziej widowiskowych konkurencji, jaką jest jazda na rowerach BMX. Bardzo pozytywne wrażenie na publiczności zrobiły wysokie, wręcz kaskaderskie loty uczestników festiwalu Silver Games.

Zostały również przygotowane kolejne atrakcje dla publiczności. Największą popularnością cieszyła się specjalna poduszka do ćwiczenia rowerowych ewolucji „fly bag”. Dużo pozytywnych emocji dostarczył slackline czyli ćwiczenie równowagi na szerokiej linie oraz jazda na monocyklu.

W kategorii BMX zwyciężył Piotr Leszczyński z Bierunia, który zachwycił efektownymi ewolucjami na murkach i poręczach oraz najwyżej wykonywanymi trikami. Miejsce drugie ku wielkiej uciesze publiczności zdobył olkuszanin Patryk Pięta, a kolejne pozycje zajęli Bartosz Zięcina z Krakowa, Jakub Lysko z Bojszowy, Timur Lemur z Krakowa i Adrian Sendyk z Kraśnika.

Best Tricki w tej konkurencji przypadły Adamowi Krupie, Krzyśkowi Bieleckiemu i Danisowi Migusowi.

Podczas drugiego dnia nie zabrakło również muzyki serwowanej przez znanych polskich DJ’i sceny klubowej m.in. DJ Krzyku, DJ Kajtek i DJ Squal.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowych.

SKATE – WIDEO >>>             BMX – WIDEO >>>