III BIEG ULICZNY SREBRNEGO GRODU

Biegacze startujący podczas 3 biegu ulicznego srebrnego grodu

20.09 odbył się III Bieg Uliczny Srebrnego Grodu o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz. Po czteroletniej przerwie spowodowanej rewitalizacją Rynku bieg został reaktywowany przez organizatorów: Ludowy Klub Sportowy „Kłos” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Olkusz.

Mimo niesprzyjającej pogody, w strugach ulewnego deszczu, na starcie stanęło 60 miłośników aktywnego spędzania wolnego czasu. Bieg został rozegrany w dwóch kategoriach OPEN kobiety oraz OPEN mężczyźni. Uczestnicy mieli do pokonania 5 pętli wyznaczonych po olkuskich ulicach. Łączny dystans trasy wyniósł ok. 10 km. Dzięki zastosowaniu pomiaru elektronicznego, każdy zawodnik miał indywidualnie mierzony czas biegu. Trójka najlepszych biegaczy w każdej kategorii otrzymała puchary. Do zdobywców pierwszych miejsc trafiły również puchary dla najlepszego zawodnika miasta i gminy Olkusz. Wszyscy uczestnicy otrzymali okolicznościową koszulkę oraz pamiątkowy medal.

Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz Straż Miejska. Swojego wsparcia w zabezpieczeniu trasy udzieliła również młodzież z Liceum Ogólnokształcącego „mundurowego” w Olkuszu.
Patroni medialni: Przegląd Olkuski oraz portal Olkuszanin.pl.