AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU

Amatorskie mistrzostwa polski w pływaniu

15.11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu ponownie był organizatorem VIII Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu „Family Cup” 2014, które były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego. Zawody odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu.

Zawodnicy rywalizowali w 10 kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta /kobiety i chłopców / mężczyzn oraz w sztafecie rodzinnej. Najmłodsza kategoria przedszkolaków miała do pokonania dystans 12,5 m, pozostali uczestnicy płynęli 25 m. Na zakończenie zawodów wystartowały 3 osobowe sztafety rodzinne, które pokonywały dystans 4 x 25 m (jeden z zawodników płynął dystans dwukrotnie). Sędzią głównym zawodów był Pan Zbigniew Jelito, a sędzią starterem był Pan Andrzej Olewiński.

Po zakończeniu startów każdy uczestnik imprezy otrzymał poczęstunek. Oczekując na ceremonię dekoracji zwycięzców można było wziąć udział w konkursie plastycznym „Pływam bo lubię”. Wszystkie prace były bardzo ładne, dlatego wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie. Ponadto jury konkursu wyróżniło trzy rysunki Justyny Foryś, Ani Kopackiej oraz Mai Rak. W czasie wolnym można było także wspinać się na ściance wspinaczkowej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z Klubu Speleologicznego w Olkuszu lub sprawdzić swoją celność w mini konkursie dart’a.

Zwycięzcy zawodów pływackich we wszystkich kategoriach otrzymali nagrody sportowe w postaci dyplomów (1-6 miejsce) oraz pucharów (1-3 miejsce). W dalszej części imprezy, w czasie wspólnego spotkania familijnego wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów, przedszkolaków z kategorii „A”. Nagrody zapewnili organizator główny – Stowarzyszenie Family Cup i Wydawnictwo „Family Cup” wraz ze sponsorami (Brugi, TYR Polska) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Zawody odbyły się we współpracy z Zespołem Szkolno – Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Organizatorom z MOSiR-u pomagała grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 3, im. Antoniego Kocjana w Olkuszu. Patronat nad imprezą objął Przegląd Olkuski a słodki poczęstunek dostarczyła piekarnia „Złoty Róg”.