PUCHAR POLSKI W JU JITSU

Walka zawodników na macie podczas pucharu Polski w Ju-Jitsu

29.11 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbył się Puchar Polski w Ju Jitsu Młodzieżowców i Juniorów. Organizatorami zawodów byli Uczniowski Klub Sportowy „Samuraj” w Bukownie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Puchar Polski został rozegrany w trzech konkurencjach ne – waza (parter), Fighting (walka jeden na jeden) oraz Duo-System (drużynowy pokaz techniki walki).

Do Olkusza przybyło 140 czołowych zawodników z całej Polski. Juniorzy rywalizowali w 16, a młodzieżowcy w 12 kategoriach wagowych. Sympatycy sportów walki dopingowali swoich faworytów przez co emocje podczas walk były ogromne. Reprezentanci UKS „Samuraj” z Bukowna pod wodzą sensei Zbigniewa Białego swój występ na zawodach mogą zaliczyć do udanych zdobywając aż 9 medali. W konkurencji ne – waza oraz fighting na podium stanęli Kalina Przenzak, Maja Wojtaszek, Agata Biały, Paweł Stanisławski oraz Damian Miłowicki. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali medale oraz pamiątkowe dyplomy. Zwycięzcy dodatkowo otrzymali puchary. Gratulujemy wszystkim zawodnikom podjęcia wyzwania oraz świetnych wyników.

Organizatorzy składają serdecznie podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do tego, że mistrzostwa stały na tak dobrym poziomie organizacyjnym jak i sportowym. Gratulujemy i dziękujemy.

Pełne wyniki Pucharu Polski w Ju Jitsu Młodzieżowców i Juniorów zostaną opublikowane na stronie Polskiego Związku Ju Jitsu pod adresem: http://www.jujitsu.pl/