OTWARTY HALOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Otwarty Halowy Turniej Piłki Nożnej

17 i 18 stycznia  w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu zostały rozegrane eliminacje Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta 2015.

O awans do ścisłego finału rywalizowało 30 drużyn rozgrywając mecze w 8 grupach grając 2 x 8 minut, systemem „każdy z każdym”.

Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:
FRANKLINY – Olkusz, INTIM 4U – Olkusz, AP PRZEBÓJ Wolbrom, ANTRANS BIS FUTSAL TEAM – Olkusz, DANA KAZIKA – Olkusz, KOSMONAUCI – Klucze, MCKS JUTRZENKA – Czeladź, KINDER MAFIA – Sułoszowa.

25 stycznia w fazie finałowej 8 najlepszych drużyn rozegrało mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup i drużyny z II miejsc. W meczu o III miejsce AP Przebój Wolbrom po bardzo wyrównanej pierwszej połowie (1:1) pokonał Antrans Bis Futsal Team 4:2. Równie pasjonującym spotkaniem okazał się finał z udziałem drużyn: Dana Kazika oraz Kosmonauci, który zakończył się zwycięstwem zespołu Dana Kazika 3:1.

Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, nagrody oraz medale. Wręczono również indywidualne wyróżnienia dla „Najlepszego Bramkarza” – Daniel Przybyła, „Najlepszego Piłkarza” – Mariusz Habryn oraz „Króla Strzelców” – Mariusz Nawrot.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z olkuskim Podokręgiem Związku Piłki Nożnej.

Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski.

Statystyki Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej 2015: 3 dni rozgrywek, 58 meczy, 944 minuty gry, 280 uczestników, 220 goli.