ZMARŁA STEFANIA GREGORSKA

Stefania Gregorska

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że 23 lutego w wieku 72 lat zmarła Stefania Gregorska. Wieloletnia zasłużona trenerka Kadry Narodowej w akrobatyce sportowej. Działała w Międzyparafialnym Klubie Sportowym „Nadzieja” Olkusz. Wychowała wiele zespołów żeńskich- medalistki Mistrzostw Polski, Europy i Świata.

Pani Stefania Gregorska od ponad 40 lat pracowała jako trenerka w Olkuszu. Przygotowywała swoje zespoły prowadząc je od poziomu podstawowego, aż do klasy mistrzowskiej. Jej wychowankowie zdobywali medale na zawodach krajowych we wszystkich kategoriach wiekowych od młodzika do seniora.

Podopieczne „Basi” wielokrotnie były reprezentantkami Polski na międzynarodowych imprezach mistrzowskich. Największym osiągnięciem był zdobyty w 1998 roku przez trójkę kobiet złoty medal w wieloboju na Mistrzostwach Świata w Mińsku.

Hala Sportowa przy Wiejskiej była drugim, a może nawet pierwszym „domem” Pani Stefanii. Wpisała się w życiorys wielu olkuskich dziewcząt, które stawiały u niej pierwsze sportowe kroki.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się dnia 26.02.2015 r. w Olkuszu, o godz.15.00.