X RODZINNY RAJD ROWEROWY + NORDIC WALKING

Rowerzyści startujący w 10 rodzinnym rajdzie rowerowym oraz marszu nordic walking

01.05 w X Rodzinnym Rajdzie po Olkuskich Szlakach Rowerowych wystartowała rekordowa liczba 161 rowerzystów i 15-osobowa grupa miłośników nordic walking.

Uczestnicy spotkali się przy Szkole Podstawowej w Sienicznie, skąd szlakiem niebieskim „Okrężnym” wyruszyli w kierunku Troksa, a następnie szlakiem zielonym „Wschodnim” przez Podlesie w kierunku Kosmolowa. Dalej trasa biegła czerwonym szlakiem „Orlich Gniazd” w kierunku Olewina i przez Wiśliczkę szlakiem niebieskim z powrotem do Sieniczna. Na początku rajdu pogoda sprzyjała rowerzystom, niestety później spadł deszcz i wszyscy czym prędzej wracali do Sieniczna. Na mecie tradycyjnie dla wszystkich uczestników organizator przygotował grillowane kiełbaski.

Po raz pierwszy organizatorzy zaprosili do udziału w rajdzie miłośników nordic walking. Zaraz po starcie rowerzystów, grupa wyruszyła na trasę rajdu, prowadzona przez doświadczoną instruktorkę Panią Izę Cembrzyńską.

Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu oraz grupa ratowników medycznych R1 z Bukowna. Do współpracy przy organizacji rajdu włączyli się pracownicy Szkoły Podstawowej w Sienicznie.

Już 7 czerwca zapraszamy na kolejny rajd rowerowy i marsz nordic walking, a o szczegółach poinformujemy wkrótce na naszej stronie.

FOTORELACJA >>>