OLKUSKI BIEG REKREACYJNY W RAMACH AKCJI „POLSKA BIEGA”

Plakat promujący olkuski bieg rekreacyjny w ramach akcji Polska Biega

24.05 po raz ósmy olkuszanie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W biegu rekreacyjnym zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z grupą „Olkusz Biega” wspólnie „ramię w ramię” pobiegło przeszło 140 osób. Mniej więcej połowa zawodników zakończyła bieg po obowiązkowej 1 pętli, która mierzyła 1,3 kilometra. Pozostali pokonali jeszcze 2 –3 pętle, a niektórzy w ciągu godziny zaliczyli nawet 10 okrążeń czyli ok. 13 km.

Najdłużej biegający, dostawali na mecie bidony, przekazane przez głównego organizatora akcji „Polska Biega” czyli „Gazetę wyborczą”. Przed startem dorośli odebrali okolicznościowe koszulki.

Oprócz dorosłych swój bieg miały dzieci do 10 lat. Trasę 400 m pokonało 33 zawodników . Najmłodsze uczestniczki biegu urodziły się w 2012 roku, a były to: Malwinka Dzida, Nikola Małysa, Zosia Szczepanek i Weronika Żurek. Dzieci za pokonanie trasy otrzymały pamiątkowe medale i płyty z bajkami.
Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a po biegu uczestniczył w pikniku, do organizacji którego przyczynili się liczni przyjaciele biegania, w tym grupa „Olkusz biega” i właściciele firm: Ubojnia Mięsa Michał Wojdyła, piekarnia Złoty Róg, F.P.H.U „Elvis”, AnGre i „Pablo Sport”.

Wszystkim biegaczom, wolontariuszom i kibicom dziękujemy za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas biegu.