XX AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

Rowerzysta na torze ziemnym podczas 20 amatorskich Mistrzsotw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup w Silver Parku

31.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym jubileuszowej XX edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2015. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

Do rywalizacji przystąpiło ponad 120 pasjonatów jazdy na rowerze w 6 kategoriach kobiecych i 9 męskich oraz w klasyfikacji rodzinnej i Pucharu Polski. XX edycja zawodów odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim jest Silver Park czyli Park Rekreacyjno-Krajobrazowy przy ul. Głowackiego w Olkuszu.

Silver Park to nowy obiekt na terenie którego znajdują się m.in. w skateplaza, tory trialowe i rowerowe, pump track, skimboard. Bardzo duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła stała ekspozycja maszyn górniczych z pobliskiej kopalni.
Uczestnicy, w zależności od kategorii pokonywali wielokrotność dwukilometrowej pętli, wyznaczonej na ponad 6-cio hektarowym terenie. Zawodnicy zgodnie przyznali, że trasa była wymagająca, gdzie nie tylko liczyła się szybkość, ale również technika.
Starty zawodników umilała słoneczna pogoda oraz wspaniała rodzinna atmosfera. Na każdego uczestnika po wyścigu czekał regenerujący posiłek. Zgodnie z regulaminem pierwsze sześć osób z Małopolski, w każdej kategorii wiekowej otrzymało przepustki do finału krajowego, który odbędzie się 05.09 w Kielcach. W zawodach mogły wystartować również osoby spoza Małopolski, które klasyfikowane były w konkurencji Pucharu Polski.

W kategorii rodzinnej najlepiej wypadła rodzina Gosztyłów. Najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy. Wręczono również atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Wydawnictwo Family Cup Sp. z o.o., firmę KARCHER, Brugi oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Bogdan Koraszewski (sędzia główny) i Magdalena Frankowska.
Podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację imprezy.Patronat medialny nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

WYNIKI >>>      FOTORELACJA >>>