OTWARTE MISTRZOSTWA OYAMA KARATE

Zdjęcie grupowe zawodników w kimono podczas otwartych mistrzostw Oyama Karate w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu

06.06 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbyły się VII Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży. Impreza została objęta Honorowym Patronatem przez Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz Pana Romana Piaśnika. Organizatorem był Jurajski Klub Oyama Karate kierowany przez Sensei Kazimierza Skalniaka oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Na oficjalne otwarcie przybył Przewodniczący Komisji Kultury Fizycznej i Turystki Pan Wojciech Panek, który z radością powitał zawodników życząc im jak najlepszych wyników. Mistrzostwa odbyły się w konkurencji Kata i Kobudo. W zawodach udział wzięło 118 zawodników z 6 Klubów: Zagłębiowski Klub Oyama Karate w Sosnowcu, Klub Oyama Karate Brzeszcze, Klub Oyama Karate z Bochni, Tarnowski Klub Oyama Karate z Tarnowa, Tarnobrzeski Klub Oyama Karate z Tarnobrzegu oraz Jurajski Klub Oyama Karate – Olkusz.

Turniej odbył się w atmosferze szacunku, a rywalizacja w kilku kategoriach stała na bardzo wysokim poziomie. Dumą turnieju były świetnie przygotowane zawodniczki i zawodnicy, mistrzynie i mistrzowie Polski, ME i PE. Najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 6 lat, a na polu poradziła sobie wyśmienicie. Występy doświadczonych zawodników cieszyły się dużym zainteresowaniem i spotkały się z wielkimi brawami publiczności. Najlepsi zawodnicy w każdej kategorii otrzymali puchary oraz dyplomy.

Funkcję sędziego głównego pełnił Sensei Dariusz Hachaj 3 dan z Tarnowa, sędzią centralnym był Sensei Rafał Czopek 3 dan. Zawody prowadziła pani Marta Skalniak wspólnie z Sensei Markiem Wawrzyńskim 2 dan z Brzeszcz oraz Dariuszem Hachajem.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom oraz firmom za wsparcie i pomoc przy organizacji Mistrzostw.

Patronat medialny nad imprezą objęli Przegląd Olkuski oraz telewizja internetowa Olkusztv.pl

FOTORELACJA >>>