OKOLICZNOŚCIOWY RAJD ROWEROWY

Zwycięzca roweru na tle dmuchanej bramy podczas okolicznościowego rajdu rowerowego szlakiem kordonów granicznych

07.06 w Niesułowicach na starcie Okolicznościowego Rajdu Rowerowego Szlakiem Kordonów Granicznych stanęła grupa ponad 150 miłośników turystyki rowerowej. Po uroczystym otwarciu rajdu przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu Dariusza Murawskiego, Sołtys Niesułowic Pan Ryszard Lasoń opowiedział krótką historię terenów, na których został wytyczony szlak kordonu granicznego.

O godzinie 11:00 uczestnicy rajdu wyruszyli na trasę liczącą przeszło 20 km czarnym szlakiem kordonów granicznych oraz krótkim odcinkiem zielonego szlaku w kierunku Podlesia. A następnie trasa biegła szlakiem niebieskim „Okrężnym” przez Żuradę z powrotem do Niesułowic.
Dzięki słonecznej pogodzie atmosfera podczas rajdu była doskonała i nie zabrakło pozytywnej energii oraz miłych gestów wśród uczestników. Mimo kilku awarii pomoc w jej usunięciu następowała bardzo szybko. Swoje fachowe wsparcie w serwisowaniu rowerów oferował Grzegorz Ćmiel założyciel lokalnej grupy pasjonatów jednośladów „Rower, Lubię Go!”. Nad bezpieczeństwem uczestników rajdu czuwała grupa ratowników medycznych R1 z Bukowna.

Zakończenie rajdu odbyło się w punkcie wypoczynkowym w Niesułowicach, gdzie na rowerzystów czekał regenerujący posiłek. Najmłodsi uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz płyty z filmami edukacyjnymi. Dodatkowo wręczono koszulki okolicznościowe, zestawy upominków z Trzebini i Bukowna oraz nagrody główne czyli rowery ufundowane przez Burmistrza Miasta Bukowno, Burmistrza Miasta Trzebini oraz Miasto i Gminę Olkusz.

Organizatorami rajdu był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Rada Sołecka Niesułowic, we współpracy z Miastem Bukowno i Miastem Trzebinia.
Już 27 czerwca zapraszamy na święto cykliczne, które odbędzie się w samym sercu srebrnego miasta – na olkuskim rynku. O szczegółach poinformujemy wkrótce na naszej stronie.

FOTORELACJA >>>