OLKUSZ SILVER GAMES 2015 – ROLLING EDITION

Plakat promujący Olkusz Silver Games 2015 - Rolling Edition

28.06 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowe „Green” byli organizatorami pierwszego etapu tegorocznego festiwalu „Olkusz Silver Games”. Drugi etap (deskorolka i bmx) zaplanowany jest na pierwszy weekend września.

W niedzielę od godz. 14:00 olkuska skateplaza w Silver Parku została opanowana przez zawodników jeżdżących na rolkach. Olkusz Silver Games – Rolling Edition to jedna z imprez Polish Rolling League czyli serii zawodów, które mają na celu wyłonienie Oficjalnego Mistrza Polski w jeździe agresywnej na rolkach.
Do Olkusza przyjechali czołowi zawodnicy reprezentujący takie miasta jak Wrocław, Katowice, Rybnik, Jastrzębie – Zdrój, Skierniewice, Gdańsk, Żyrardów, Częstochowa, Kraków, Nysa, Rzeszów, Gliwice. Na zawodach nie zabrakło oczywiście licznej grupy reprezentującej Olkusz. Wszyscy zawodnicy mieli możliwość zaprezentowania dwóch kilkuminutowych pokazów trzymających w napięciu zgromadzoną publiczność. Finały odbyły się z udziałem najbardziej utalentowanych zawodników.
Zawody zostały rozegrane w trzech kategoriach: junior (rocznik 1999 i młodsi), amator (rocznik 1998 i starsi) oraz pro (OPEN wraz z zawodnikami najlepszymi w Polsce). Przejazdy zawodników oceniał zespół sędziowski z Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich w składzie: Sebastian Gruba – sędzia główny, Michał Szczyrbowski, Adam Olejniczak.
Niebywałą atrakcją dla miłośników rolek stawiających pierwsze kroki, były bezpłatne warsztaty ze znanym w środowisku instruktorem Tomkiem Kwietniem prowadzone przez cały czas trwania zawodów.
Patronat medialny: Przegląd Olkuski, Olkuszanin.pl, blading.pl, polishrollingleague.pl.

Wyniki:
Kategoria Amator
1m. Bartosz Kidacki – Rzeszów,
2m. Sebastian Dźbik – Nysa,
3m. Daniel Muchin – Ostrołęka.

Kategoria Junior
1m. Aleksander Roczniok – Katowice,
2m. Karol Korczyk – Łęki
3m. Dawid Sroka – Olkusz

Kategoria Pro
1m. Tomasz Przybylik – Rybnik
2m. Łukasz Malewski – Jastrzębie – Zdrój
3m. Jakub Olejarz – Gliwice

FILM PROMOCYJNY >>>     RELACJA PRASOWA  >>>