AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU

Zwycięzcy na podium amatorskich mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup

15.11 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym IX Amatorskich Mistrzostw Polski w Pływaniu „Family Cup” 2015, będących jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

W 10 kategoriach indywidualnych, z podziałem na kobiety i mężczyzn, wystartowało 127 zawodników, a do kategorii open 100 m, stylem zmiennym zgłosiło się 45 zawodników. Mistrzostwa odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Sędzią głównym zawodów był Aleksander Bielecki, a sędzią starterem Jerzy Borzęcki. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta /kobiety i chłopców / mężczyzn. Najmłodsza kategoria przedszkolaków miała do pokonania dystans 12,5 m, pozostali uczestnicy pokonywali odległość 25 metrów. Nowością w tym roku była konkurencja 100 m stylem zmiennym OPEN kobiet i mężczyzn. Zawodnicy płynęli po 25 m w kolejności stylami motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulem. Na zakończenie zawodów wystartowały 3 osobowe sztafety rodzinne, które pokonywały dystans 4 x 25 m, przy czym jeden z zawodników płynął dystans dwukrotnie.

Po wyczerpującym pływaniu każdy z uczestników imprezy otrzymał poczęstunek. Oczekując na ceremonię dekoracji zwycięzców zawodnicy mogli wziąć udział w konkursie plastycznym „Zabawy w wodzie” lub zagrać w gry planszowe, które przygotowali członkowie olkuskiego Stowarzyszenia „Po prostu działaj”. W czasie wolnym można było także skorzystać ze ścianki wspinaczkowej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z Klubu Speleologicznego w Olkuszu.

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali nagrody sportowe w postaci dyplomów (1-6 miejsce) oraz pucharów (1-3 miejsce). W dalszej części imprezy wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów, przedszkolaków z kategorii „A”. Nagrody zapewnili organizator główny – Sport „Family Cup” i Stowarzyszenie Family Cup wraz ze sponsorami (Brugi, Kärcher) oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.
Patronat nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne zawody w przyszłym roku.

FOTORELACJA  >>>