OTWARTY TURNIEJ TRIOBASKETU

Zwycięzcy otwartego turnieju triobasketu na podium w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu

22.11 w Hali Sportowo – Widowiskowej w Olkuszu odbył się Otwarty Turniej Triobasketu organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Gra na jeden kosz cieszy się coraz większą popularnością wśród pasjonatów tradycyjnej koszykówki i co roku więcej ekip bierze udział w zawodach. W tym roku zgłosiło się 12 zespołów czyli o trzy więcej niż w roku 2014. Turniej został rozegrany w trzech grupach eliminacyjnych, systemem „każdy z każdym”, równolegle na dwa kosze. Do półfinałów awansowały po dwa najlepsze zespoły, które ponownie zostały rozlosowane do dwóch grup. Zwycięzcy tych grup awansowali do finału, a drużyny z drugich miejsc rozegrały mecz o 3 miejsce.

Ostatecznie triumf w zawodach przypadł drużynie „Wolbrom”, która odniosła komplet zwycięstw. Trzem najlepszym drużynom Otwartego Turnieju Triobasketu wręczono puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Tytuł oraz pamiątkową statuetkę najskuteczniejszego zawodnika turnieju zdobył Paweł Mączka z drużyny „Jadą Jadą z Oranżadą”.

Turniej sędziowały Panie Małgorzata Starmach i Aleksandra Krupa. Organizatorem turnieju i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.