GRUDNIOWY CYKL IMPREZ CHARYTATYWNYCH I MIKOŁAJKOWYCH

Grudniowy cykl imprez charytatywnych i mikołajkowych

Grudzień to szczególny miesiąc, w którym przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu były organizowane turnieje charytatywne oraz „mikołajkowe” imprezy sportowo-rekreacyjne dla dzieci.

04.12 byliśmy świadkami sportowych zmagań w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej – Turnieju Gier i Zabaw „Mały Mistrz”. Organizatorami zawodów był Szkolny Związek Sportowy oraz Szkoła Podstawowa nr 9 w Olkuszu. W turnieju brały udział dzieci klas III lub młodszych z siedmiu szkół podstawowych z Miasta i Gminy Olkusz. Drużyny w składzie 8-osobowym (4 dziewczęta i 4 chłopców) przystąpiły do rywalizacji o jak najlepsze wyniki w 12-tu sportowych konkurencjach takich jak: tor przeszkód, rzuty piłką lekarską, slalom z piłką koszykową, sztafeta z dwiema szarfami czy skoki na skakance. Dwie najlepsze drużyny awansowały do zawodów powiatowych, które odbędą się w lutym również w Hali MOSiR Olkusz.

06.12 odbył się I Mikołajkowy Integracyjny Turniej Piłki Halowej organizowany przez Stowarzyszenie Dobroczynne Res Sacra Miser oraz Kawiarenkę „Pod Parasolem” na rzecz dzieci niepełnosprawnych. W boju o największy puchar brało udział 6 drużyn: Dzielni Tatusiowie dzieci niepełnosprawnych, zaprawieni w bojach samorządowcy ze Starostwa Powiatowego w Olkuszu, ambitni Radni Miasta i Gminy Olkuszu przy wsparciu urzędników z UMiG Olkusz, Bukowno, Klucze, Bolesław, Wolbrom, nieustraszeni Strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Olkuszu, wysportowani Księża i Między rozgrywkami nie było miejsca na nudę. O uśmiechy zadbały grupy taneczne, animatorzy i pokaz zumby.

 Główną atrakcją turnieju zgodnie z tradycją 6 grudnia był Mikołaj z workiem prezentów.


XXII MIĘDZYNARODOWY „GWIAZDKOWY” TURNIEJ SZACHOWY

12-13.12 w Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu został rozegrany XXII Międzynarodowy Gwiazdkowy Turniej Szachowy Dzieci i Młodzieży pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Do Olkusza przybyło ponad 250 szachistów w wieku od 5 do 14 lat. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali: Bożena Krok – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz oraz Janusz Szczęśniak – Starosta Chrzanowski i działacz szachowy. Uczestnicy Turnieju Gwiazdkowego rywalizowali indywidualnie w systemie szwajcarskim, oddzielnie dziewczęta i chłopcy, w pięciu grupach wiekowych. Tradycyjnie podczas turnieju, szachistów odwiedził Mikołaj, który rozdał uczestnikom słodycze i pluszowe zabawki.

Przez dwa dni rozegrano łącznie dziewięć rund. Końcowy ranking wyłonił zwycięzców, którzy otrzymali puchary, dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Najmłodszych uczestników Turnieju Aleksandrę Dubis z Olkusza i Filipa Starmacha z Chrzanowa obdarowano ogromnymi pluszowymi misiami. W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajął UKS „Czarny Koń” Olkusz, który otrzymał słodki tort, natomiast zawodników z Bełchatowa za najliczniejszą drużynę przyjezdną nagrodzono workiem cukierków. Podczas rozgrywek panowała świąteczna i bardzo ciepła atmosfera, która udzieliła się wielu uczestnikom.

Pełne wyniki XXII Międzynarodowego Gwiazdkowego Turnieju Szachowego Dzieci i Młodzieży znajdują się pod linkiem:   www.turniejgwiazdkowy.eu

Organizatorami XXII Międzynarodowego „Gwiazdkowego” Turnieju Szachowego Dzieci i Młodzieży pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz są:

– Miejski Ośrodek Kultury w Olkuszu,
– Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu,
– UKS Czarny Koń Olkusz.

Sponsor główny imprezy: Alior Bank S.A.

Patronat medialny objęli: Olkuszanin.pl, Gwarek olkuski


19.12 miało miejsce kolejne wydarzenie piłkarskie jakim był mecz dzieci podczas Świątecznego Turnieju Halowej Piłki Nożnej organizowanego przez OKS „Słowik”. Niepowtarzalnym atutem turnieju był występ taneczny bardzo utalentowanej Zuzi Krupy – finalistki programu rozrywkowego „Super dzieciak”.


20.12 odbył się Gwiazdkowy Turniej Charytatywny Piłki Ręcznej organizowany przez SPR Olkusz.

W tym roku walczyliśmy o uśmiech Michałka Kalisia, którego zaatakował siatkówczak – groźny nowotwór oka u dzieci.

Turniej rozpoczął mecz I drużyny SPR Olkusz z MTS Żory.

Podczas turnieju były prowadzone aukcje, na których darczyńcy zakupili wiele ciekawych pamiątek i tym samym wspomogli leczenie Michałka. W programie imprezy przewidziano również taneczno-akrobatyczną prezentację 8 – letniej Amelii Dessauer, pokaz modeli latających Bolesława Szymskiego oraz występ młodych akrobatów z UKS Korona Olkusz.