OTWARTY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Zwycięzcy otwartego turnieju halowej piłki nożnej po dekoracji w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu

9 i 10.01 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu zostały rozegrane eliminacje Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej o Puchar Srebrnego Miasta 2016.

O awans do ścisłego finału rywalizowało 25 drużyn rozgrywając mecze w 6 grupach, grając 2 x 8 minut, systemem „każdy z każdym”.

Do dalszych rozgrywek zakwalifikowały się następujące zespoły:
ZGH BOLESŁAW –Olkusz (1/2 miejsce w grupie „A”), MCKS JUTRZENKA- Czeladź (1/2 miejsce w grupie „A”), OKS DALEKA- Sosnowiec (1 miejsce w grupie „B”), PRZEBÓJ WOLBROM – Wolbrom (1 miejsce w grupie „C”), SMS OLDBOY`S – Kraków (1 miejsce w grupie „D”), ANTRANS BIS FUTSAL TEAM – Olkusz/Kraków (najlepsi z drużyn zajmujących 2 miejsce w grupach eliminacyjnych), FINANCITY – Kraków (1 miejsce w grupie „E”), NAPROMILOWANI – Przeginia (1 miejsce w grupie „F”)

17 stycznia w fazie finałowej 8 najlepszych drużyn rozegrało mecze w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowali zwycięzcy grup i drużyny z II miejsc. W meczu o III miejsce Przebój Wolbrom po bardzo wyrównanej, ale przegranej pierwszej połowie (0:1) pokonał Napromilowanych Przeginia 2:1. Finał z udziałem drużyn: Financity Kraków oraz Antrans Bis Futsal Team zakończył się zwycięstwem zespołu z Krakowa 4:0. Wszyscy finaliści otrzymali dyplomy. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary oraz medale. Wręczono również indywidualne wyróżnienia dla „Najlepszego Bramkarza” – Bartosz Fira, „Najlepszego Piłkarza” – Łukasz Zawalonka oraz „Króla Strzelców” – Tomasz Armatys.

Organizatorem turnieju był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z olkuskim Podokręgiem Związku Piłki Nożnej.

Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski oraz Olkusz.tv

Statystyki Otwartego Turnieju Halowej Piłki Nożnej 2016: 3 dni rozgrywek, 25 drużyn, 56 meczy, 912 minut gry, 257 uczestników, 228 goli.