Rodzinne rozgrywki sportowe 2015/2016 – runda II

Dziewczynki w różowych okularach z nadmuchanymi kołami w wodzie

14.02 w niedzielę na Krytej Pływalni w Olkuszu zorganizowane zostało kolejne spotkanie w ramach Rodzinnych Rozgrywek Sportowych. Była to już druga z czterech rund zaplanowanych jako cykl spotkań sportowo-rekreacyjnych.

Rodziny z dziećmi ze szkół podstawowych oraz gimnazjów, które aktywnie chciały spędzić czas miały okazję rywalizować w wodzie w takich konkurencjach jak: pływanie z deską, holowanie koła ratunkowego z dzieckiem, przenoszenie ringo, zbieranie kręgli oraz wodny tor przeszkód. Podczas zmagań uczestnicy odgadywali walentynkowe hasło składające się z liter, które rodziny otrzymywały za wynik w poszczególnych konkurencjach.

Zwycięzcą walentykowego konkursu została rodzina Mateusza Forysia ze Szkoły Podstawowej w Bolesławiu. Pomimo przeprowadzenia wielu konkurencji rywalizacja była bardzo wyrównana o czym świadczy miejsce ex aequo w końcowej klasyfikacji. Trzy najlepsze rodziny z każdej kategorii otrzymały dyplomy natomiast na wszystkich uczestników czekały nagrody rzeczowe. Fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Już z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie, które z nadejściem wiosny zaplanowane jest w Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym „Silver Park” w Olkuszu przy ul.Głowackiego.

Wyniki II rundy:

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. I – III
I m. Bartosz Chmiest – SP w Jaroszowcu
II m. Liliana Wilk – SP w Żuradzie
III m. Nikola Pacia – SP w Żuradzie

Kategoria: Szkoły Podstawowe kl. IV -VI
I/II m. Szymon Knapczyk – SP w Ostrężnicy
I/II m. Justyna Foryś – SP w Bolesławiu
III m. Mateusz Chmiest – SP w Jaroszowcu

Kategoria: Szkoły Gimnazjalne
I m. Weronika Barczyk – Gimnazjum nr 1 w Olkuszu
II m. Kowal Kinga – Gimnazjum nr 3 w Olkuszu