XXII Mistrzostwa Polski Oyama PFK

Uczestnicy zawodów Oyama Karate w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu

12.03 w Hali Sportowo-Widowiskowej odbyły się XXII Mistrzostwa Polski OYAMA Polskiej Federacji Karate w Kata pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Do rywalizacji przystąpiła 224 osobowa grupa zawodniczek i zawodników z 28 klubów.

Organizatorem Mistrzostw był Jurajski Klub OYAMA Karate na czele z Sensei Kazimierzem Skalniakiem 4 dan, a współorganizatorem Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Mistrzostwa Polski w konkurencji Kata zostały rozegrane w trzynastu kategoriach. W konkurencji Kobudo (formy z bronią) rywalizowano w kategoriach: juniorów, juniorów starszych, młodzieżowców i seniorów obojga płci. Zawody stały na wysokim i wyrównanym poziomie.

Zawodnicy Jurajskiego Klubu OYAMA Karate przygotowani przez sensei Kazimierza Skalniaka 4 dan spisali się znakomicie i zdobyli 10 medali! (1 złoty, 6 srebrnych, 3 brązowe). Niewątpliwie jest to wynik systematycznych, dynamicznych i wyczerpujących treningów prowadzonych kilka razy w tygodniu, a efekt to promocja Olkusza w kraju i poza jego granicami.

19.03.2016 r. Jurajscy będą walczyć o medale na Mistrzostwach Polski Południowej OYAMA PFK w Kumite w Oświęcimiu. Życzymy udanego startu i pokonania kolejnych barier. Gratulujemy sukcesu medalistom, OSU!