OGÓLNOPOLSKI CHARYTATATYWNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Zdjęcie grupowe dzieci, trenerów i organizatorów podczas ogólnopolskiego charytatywnego turnieju piłki nożnej po ceremonii dekoracji w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu

13.03 w Hali Sportowo-Widowiskowej odbył się Ogólnopolski Turniej Charytatywny „Słowik pomaga” dla chłopców z rocznika 2008, którego organizatorami byli Olkuski Klub Sportowy „Słowik” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Turniej został objęty honorowym patronatem przez Pana Romana Piaśnika Burmistrza Miasta i Gminy Olkusz.

Imprezie przyświecał szczytny cel pomocy 15-letniemu Krzysiowi Cieśli, który choruje na artrogrypozę i zespół wad wrodzonych.

Do Olkusza przyjechały jedne z najlepszych młodzieżowych akademii piłkarskich w kraju takie jak warszawski Drukarz, wrocławski Śląsk i Olympic, Ruch Chorzów, Górnik Zabrze, Cracovia oraz GKS Katowice.

W przerwie rozgrywanych zawodów prowadzona była licytacja sportowych upominków od darczyńców m.in. koszulka Wisły Kraków z autografami wszystkich zawodników czy rękawice Jerzego Dudka.

Pierwsze miejsce na podium zdobyła drużyna Drukarz Warszawa, na kolejnych stopniach stanęli Olympic, Śląsk Wrocław i OKS Słowik. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzyś Cieśla, który otrzymał pamiątkową statuetkę. Dodatkową atrakcją dla uczestników i publiczności był turniej skrzatów, występy artystyczne szkoły tańca Wena oraz mecz Gwiazd Sportu ziemi olkuskiej z fan klubem kibiców FC Liverpool.

Patronat medialny objęli: Przegląd Olkuski, Olkusz.tv, Spotted Olkusz, Olkuszanin.pl, Żółty Jeż.