OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI O PUCHAR SREBRNEGO MIASTA

Zwycięzcy otwartego turnieju siatkówki o puchar srebrnego miasta po dekoracji w hali sportowo-widowiskowej w Olkuszu

17.04 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu o Puchar Srebrnego Miasta w Otwartym Turnieju Siatkówki walczyło 16 drużyn.

Rozgrywki toczyły się w 4 grupach eliminacyjnych, na trzech boiskach, systemem „każdy z każdym” ze skróconymi setami do 21 punktów z przewagą. Do fazy półfinałowej weszli zwycięzcy grup eliminacyjnych oraz dwie najlepsze drużyny z drugich miejsc tj.: SKP Bartosz, Lotnicy Kraków, Hilcus Olkusz, Silver Town, Bujaka-Jamajka i Rintintin Volley Team. Rozgrywki półfinałowe toczyły się w 2 grupach po trzy drużyny w każdej.

Po wyrównanych meczach w finale spotkały się zespoły Rintintin Volley Team z Będzina i Lotnicy z Krakowa. Krakowianie wygrali w tie-break`u (21:18, 18:21, 13:15). Podobnie zakończył się mecz o trzecie miejsce, w którym spotkały się dwie olkuskie drużyny. Zespół Silver Town pokonał Hilcus Olkusz wynikiem 2:1 (17:21, 21:16, 15:12). Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Pamiątkową statuetką wyróżniono najlepszego zawodnika turnieju, którym została Michalina Lux z drużyny Silver Town.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie w składzie: Adrian Panasiuk, Tomasz Łaskawiec i Piotr Skubis.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczny turniej o Puchar Srebrnego Miasta, który mamy nadzieję, że dostarczy nam wielu pozytywnych emocji jak tegoroczny.