XII Rodzinny rajd po olkuskich szlakach rowerowych

Kobiety na rowerach jadą utwardzoną ścieżką w lesie

01.05 o godz. 10:00 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprasza na XII Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Uczestnicy spotkają się na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w Olkuszu.

Pasjonaci turystyki rowerowej pojadą niebieskim szlakiem okrężnym w kierunku Bukowna, a następnie drogą przeciwpożarową w stronę Olkusza. Przejadą przez tereny sąsiadujące z ogródkami działkowymi i dawną piaskownią po czym powrócą do miejsca startu.

Po raz trzeci razem z rowerzystami wyruszą na swoją trasę miłośnicy marszu Nordic Walking. Ta forma rekreacji przeznaczona jest dla wszystkich lubiących ciekawie, przyjemnie, a zarazem aktywnie odpoczywać na świeżym powietrzu. Zapewniamy kije i opiekę doświadczonej instruktorki.

Udział w rajdzie jest bezpłatny, mogą w nim brać udział wszyscy chętni, którzy posiadają sprawny i przepisowo wyposażony rower.

Dzieci, które nie ukończyły 10 lat biorą udział w rajdzie tylko z rodzicami i pod ich opieką. Osoby w wieku od 10 do 18 lat mogą uczestniczyć samodzielnie o ile posiadają podpisaną przez rodziców zgodę na udział w rajdzie oraz kartę rowerową. Wzór zgody rodziców oraz regulamin znajduje się poniżej. Wszyscy startują na własną odpowiedzialność i ubezpieczają się we własnym zakresie.

W celu sprawnej organizacji rajdu uczestnicy proszeni są o wcześniejsze zgłoszenia on-line, telefonicznie: 32 649 44 88, 784 647 871, sms 784 647 871 lub e-mail: organizator@mosir.olkusz.pl. W dniu imprezy wszyscy muszą potwierdzić udział w rajdzie/marszu w biurze czynnym od godz. 9:00 do godz. 9:50.

Do udziału w rajdzie rowerowym zachęcamy całe rodziny, które będą mogły pokonać trasę liczącą około 15 km. Uczestnicy marszu Nordic Walking przejdą trasę 5-8 km. Rozpoczęcie sezonu rowerowego 2016 udziałem w naszym rajdzie z pewnością zapewni wiele niezapomnianych chwil i Jakie to cudowne, że wszytsko w życiu jest możliwe, że świat jest taki mały (…) Jeżli chcesz być w życiu szczęśliwy, to bądź. Magdalena Zawadzka „Gustaw i ja” 1 Pod koniec października odbyło się kolejne spotkanie Kluczewskiego Dyskusyjnego Klubu Książki na którym rozmawiano o książce Magdaleny Zawadzkiej pt. „Gustaw i ja”, która wręcz urzekła wszystkich klubowiczów. Książka oczarowuje od pierwszych słów, jest napisana lekkim potocznym stylem, zawiera wiele anegdot. Przedstawia historię miłości romantycznej, niemożliwej, w której każda ze stron potrafiła znaleźć swój „złoty środek”. Oprócz tego możemy przeczytać w niej o narodzinach wielkiej aktorki (M. Zawadzkiej), o licznych podróżach zagranicznych i ciekawostkach z nimi związanych, także o życiu domowym i rodzinie (przeprowadzki, śluby, narodziny syna itd.) Całość napisana jest ze smakiem. Książka opatrzona pięknymi fotografiami. Serdecznie polecamy!
Więcej zdjęć na Facebook’u Biblioteki