XII RODZINNY RAJD PO OLKUSKICH SZLAKACH ROWEROWYCH ORAZ NORDIC WALKING „Jedziemy i maszerujemy dla Michałka”

Rowerzyści trzymają baner z informacją o chorym Michałku podczas 12 rodzinnego rajdu po olkuskich szlakach rowerowych oraz nordic walking

01.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zaprosił miłośników aktywnego wypoczynku do udziału w XII Rodzinnym Rajdzie po Olkuskich Szlakach Rowerowych. Chłodny poranek nie przestraszył i na starcie stanęła rekordowa liczba uczestników, ponad 300 osób. Kilka minut po godzinie dziesiątej na piętnastokilometrową trasę wyruszyli rowerzyści, a tuż za nimi wystartowali pasjonaci marszu nordic walking. Grupa nordic powiększa się z rajdu na rajd, a tym razem dołączyły nawet rodziny z maluchami w sportowych wózkach. Ten przykład pokazuje, że można być aktywnym niezależnie od wieku.

Na trasie nie zabrakło olkuskiej grupy rowerowej „Rower, lubię go!”, która systematycznie pomaga podczas przejazdu. Oprócz stałych bywalców pojawiły się nowe twarze, a także przyjechała grupa rowerowa z Jaworzna. Rodzinna atmosfera towarzyszyła do samego końca. Na zmęczonych drogą uczestników czekała kiełbaska z grilla. Najmłodsi otrzymali pamiątkowe dyplomy. Start oraz meta rajdu była zlokalizowana na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra”.

Cyklicznej imprezie organizowanej już po raz dwunasty, tym razem przyświecał szczególny cel, wsparcie dla małego Michałka Kalisia z Olkusza, który choruje na nowotwór siatkówczaka obuocznego. Stowarzyszenie „Res Sacra Miser” na czele z Panią Emilią Kotnis-Górką i jej małymi pomocnikami Zosią i Stasiem prowadziło zbiórkę do puszek. Okazane przez uczestników rajdu wsparcie to 828,00 zł. W imieniu Michałka DZIĘKUJEMY!