XXI AMATORSKIE MISTRZOSTWA POLSKI W KOLARSTWIE GÓRSKIM

Wyścig rowerzystów podczas XXI Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup

15.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym XXI edycji Amatorskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2016. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

Do rywalizacji przystąpiło 128 pasjonatów jazdy na rowerze w kategoriach indywidualnych: 6 kobiecych i 9 męskich oraz 23 rodziny w klasyfikacji rodzinnej. W zawodach mogły wystartować również osoby spoza Małopolski, które nie otrzymywały pucharów, ale były klasyfikowane w konkurencji Pucharu Polski.

Tegoroczna edycja zawodów odbyła się w Silver Parku czyli Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym przy ul. Głowackiego w Olkuszu. Silver Park to wyjątkowy obiekt, gdzie znajdują się m.in. skateplaza, tory trialowe i rowerowe, pump track, skimboard i ponad 6 hektarów terenów zielonych, na których wyznaczono dwukilometrową pętlę. Zawodnicy już rok temu ocenili, że trasa jest wymagająca, że tu liczy się nie tylko szybkość, ale również technika jazdy.

W kategorii rodzinnej wśród małopolskich rodzin najwyżej zostali sklasyfikowani Helenka i Bogusław Kochanowicz z Płazy, a w Pucharze Polski Maksymilian i Wojciech Muś z Rybnika. Najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy. Wręczono również atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatora głównego Stowarzyszenie Family Cup oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Wszyscy zawodnicy mieli zapewniony poczęstunek, mogli więc zregenerować siły grillowaną kiełbaską i odpocząć w strefie leżaków. Piknikową atmosferę chłodził silny wiatr. Podczas zawodów była prowadzona zbiórka na leczenie Michałka Kalisia z Olkusza – dwuletniego chłopca chorego na siatkówczaka obuocznego. W imieniu Michałka wszystkim, którzy włączyli się do akcji DZIĘKUJEMY!

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Władysław Bednarz (sędzia główny) i Bogdan Koraszewski Podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację imprezy. Patronat medialny nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

WYNIKI >>>       FOTORELACJA  1 >>>    FOTORELACJA  2 >>>