BIEG REKREACYJNY W RAMACH AKCJI „POLSKA BIEGA”

Dzieci startują w biegu podczas biegu rekreacyjnego w ramach akcji Polska Biega

22.05  po raz dziewiąty olkuszanie przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji „Polska Biega”. W biegu rekreacyjnym, zorganizowanym przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu we współpracy z grupą „Olkusz Biega”, wspólnie „ramię w ramię” pobiegło 150 osób. Mniej więcej połowa zawodników zakończyła bieg po obowiązkowej 1 pętli, która mierzyła prawie 1,5 kilometra. Pozostali pokonali jeszcze 2 –3 pętle, a niektórzy biegali przez godzinę.
Tak jak rok temu, był to bieg rekreacyjny, bez zwycięzców, pomiaru czasu i pucharów. Każdy biegał dla siebie. Wszyscy, którzy zgłosili udział w biegu do 20 maja, otrzymali przed startem okolicznościowe koszulki.
Oprócz dorosłych swój bieg miały dzieci do 10 lat. Trasę 400 m pokonało 38 zawodników. Z roku na rok startują coraz młodzi zawodnicy: Zuzia Małysa (2015), Gniewosz Wojaniszewski (2014), Filip Imielski i Julian Mazur (2013). Dzieci za pokonanie trasy otrzymały pamiątkowe medale i opaski odblaskowe.
Dodatkowo każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a po biegu odbył się piknik, do organizacji którego przyczynili się liczni przyjaciele biegania, w tym grupa „Olkusz Biega” i właściciele firm: P.H.U. TOMEX Hurtownia Drobiu, piekarnia Złoty Róg, firma AnGre Grzegorz Koźbiał.
Wszystkim biegaczom ii kibicom dziękujemy za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas biegu.