ZAKOŃCZENIE WAKACJI 2016 i OTWARTY TURNIEJ SIATKÓWKI PLAŻOWEJ

Zawodnicy grają w siatkówkę plażową na kompleksie basenowo-rekreacyjnym OSW Czarna Góra w Olkuszu

28.08 na terenie Kompleksu Basenowo-Rekreacyjnego OSW „Czarna Góra” w ramach „Zakończenia Wakacji 2016” rozegrano Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej organizowany przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Do turnieju zgłosiło się 7 dwuosobowych zespołów w tym trzy lokalne oraz cztery przyjezdne z takich miejscowości jak Jerzmanowice, Zagórze, Strzemieszyce i Libiąż. Mecze zostały rozegrane w dwóch grupach systemem „każdy z każdym”. Do półfinałów awansowały dwie najlepsze drużyny w grupach: „Kalisie” z Olkusza, „Jezzy Power” z Jerzmanowic, „Janina Libiąż” oraz „RKS” z Zagórza. Olkuska drużyna zwyciężyła z „Jezzy Power”, a „RKS” pewnie wygrał z „Janiną Libiąż”.

Finał pomiędzy „Kalisiami”, a „RKS” obfitował w pozytywne emocje oraz bardzo żywy doping licznie zebranej publiczności. Finał Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej rozstrzygnął dopiero tie-break, w którym drużyna „RKS” pokonała olkuski zespół 11:15. Trzecie miejsce w stawce zajęła drużyna „Jezzy Power”.

Trzy najlepsze drużyny otrzymały medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwał sędzia Pan Tomasz Łaskawiec.
Dodatkowymi atrakcjami zakończenia wakacji były animacje sportowe dla dzieci oraz pokaz i nauka Capoeiry (brazylijskiej sztuki walki).

Wyniki Otwartego Turnieju Siatkówki Plażowej:
I m – Drużyna „RKS” w składzie: Paliwoda Przemysław i Dybał Bartosz,
II m – Drużyna „Kalisie” w składzie: Jakub Kaliś i Tomasz Kaliś,
III m – Drużyny „Jezzy Power” w składzie: Dariusz Fryc i Michał Ortyl.

Fotorelacja