WAKACJE Z MOSiR-em – PODSUMOWANIE

Chłopcy grają w piłkę nożną plażową na kompleksie basenowo-rekreacyjnym OSW Czarna Góra w Olkuszu

Tegoroczne wakacje dobiegły końca i chociaż lato jeszcze trwa to pora podsumować sportowe wydarzenia minionych dwóch miesięcy. Wielkie tegoroczne imprezy to Mistrzostwa Europy w piłce nożnej i Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, a te mniejsze to „Wakacje z MOSiR-em”.

Już 1 lipca w nawiązaniu do Mistrzostw Euro 2016 na olkuskim basenie został przeprowadzony Turniej Plażowej Piłki Nożnej.

Dzieci, młodzież i dorośli przebywający podczas letniej przerwy w Olkuszu, jak co roku mieli możliwość skorzystania z bardzo bogatej oferty, w skład której wchodziły m.in. imprezy sportowo-rekreacyjne, festyny, turnieje oraz animacje. Odbywały się turnieje dyscyplin indywidualnych takich jak: minigolf czy tenis ziemny oraz rozgrywki sportów zespołowych czyli popularnej piłki nożnej, siatkówki plażowej oraz trio basketu. Maluchy przebywające na terenie kompleksu basenów kilkakrotnie miały możliwość wspólnej rywalizacji w grach i zabawach ruchowych.

Program wakacyjnej oferty uzupełniły również imprezy weekendowe: Warsztaty Ratownicze – Dzień Ratownika, Rajd Rowerowy Szlakiem Kordonów Granicznych i Marsz Nordic Walking. 14 lipca ulicami Srebrnego Grodu przejechali kolarze 73 Tour de Pologne – międzynarodowego wyścigu kolarskiego.

Sierpień to kolejne weekendy spędzone na wspólnej zabawie w Kompleksie Basenowo – Rekreacyjnym oraz podczas Festynów na osiedlach Centrum i Młodych. Otwarty Turniej Siatkówki Plażowej to już stały punkt programu „Zakończenia Wakacji”, organizowanego w ostatnią niedzielę sierpnia oraz dwudniowy festyn „Pożegnanie Lata”.

W okresie wakacyjnym Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem lub współorganizatorem 23 przedsięwzięć sportowo – rekreacyjnych, w których wzięło udział ponad 1600 osób.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za skorzystanie z naszej oferty i wspólnie spędzony czas.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich firm i instytucji, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować podczas realizacji programu „Wakacje z MOSiR-em 2016”

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=396507473806421′ column=’3′]