XIII RODZINNY RAJD ROWEROWY I MARSZ NORDIC WALKING

Rowerzyści ruszają na trasę XIII Rodzinnego Rajdu po Olkuskich Szlakach Rowerowych oraz marszu Nordic Walking

25.09 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizował XIII Rodzinny Rajd po Olkuskich Szlakach Rowerowych, podsumowujący sezon rowerowy 2016. W rajdzie wzięło udział 207 rowerzystów i 19 osobowa grupa Nordic Walking.

Uczestnicy rajdu spotkali się w Silver Parku, skąd ulicami Głowackiego i Długą, następnie wzdłuż boiska sportowego „Pomorzany” kierowali się ścieżkami i duktami leśnymi w stronę Bolesławia, Hutek, Góry Dworowskiej i Sztolni Ponikowskiej. Następnie trasa rajdu prowadziła niebieskim szlakiem turystycznym PTTK, ulicami Ponikowską i Długą do miejsca startu. Marsz Nordic Walking odbył się na krótszym ok. 7 km odcinku.

Start i zakończenie rajdu wraz z poczęstunkiem miały miejsce w Silver Parku. Letnia pogoda oraz liczne atrakcje znajdujące się na terenie parku sprawiły, że nikomu nie dłużył się czas oczekiwania na zakończenie imprezy. Dzieci bawiły się na placu zabaw, młodzież korzystała z możliwości jazdy po torach rowerowych. Dorośli mogli wypoczywać na leżakach, ławeczkach lub korzystać ze spacerów. Tak jak w ubiegłych latach osoby, które uczestniczyły w dwóch lub trzech rajdach organizowanych w sezonie 2016 przez MOSiR Olkusz, odebrały nagrody rzeczowe m.in.: koszulki kolarskie, sprzęt rowerowy i sportowy. Ci, którzy przyszli po raz pierwszy otrzymali akcesoria odblaskowe. W trzech rajdach łącznie uczestniczyło 525 osób, w tym 47 osób „zaliczyło” wszystkie imprezy, a 57 było na 2 rajdach.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali policjanci Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu. W organizację rajdu włączyła się Grupa Rowerowa Rower, lubię go!. Nagrody ufundowali MOSIR w Olkuszu, Miasto i Gmina Olkusz oraz Metal Spec Salon Rowerowy Olkusz, ul. Górnicza 10. Patronat medialny sprawował Przegląd Olkuski.

Wszystkim uczestnikom oraz instytucjom, które udzieliły nam pomocy składamy serdeczne podziękowania i już teraz zapraszamy na kolejne imprezy wiosną przyszłego roku.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=404054133051755′ column=’3′]