X MISTRZOSTWA POLSKI W PŁYWANIU FAMILY CUP 2016

Zdjęcie grupowe uczestników X Mistrzostw Polski w Pływaniu Family Cup 2016

W 10 kategoriach indywidualnych, z podziałem na kobiety i mężczyzn, wystartowało 109 zawodników, a do kategorii open 100 m, stylem zmiennym zgłosiło się 22 zawodników. Mistrzostwa odbyły się na krytej pływalni przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym Integracyjnym nr 1 w Olkuszu. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta /kobiety i chłopców / mężczyzn. Najmłodsza kategoria przedszkolaków miała do pokonania dystans 12,5 m, pozostali uczestnicy pokonywali odległość 25 metrów. W konkurencji 100 m stylem zmiennym OPEN zawodnicy płynęli po 25 m w kolejności stylami motylkowym, grzbietowym, klasycznym i kraulem. Na zakończenie zawodów wystartowały 3 osobowe sztafety rodzinne, które pokonywały dystans 4 x 25 m, przy czym jeden z zawodników płynął dystans dwukrotnie.

Po wyczerpującym pływaniu każdy z uczestników imprezy otrzymał poczęstunek. Oczekując na ceremonię dekoracji zwycięzców zawodnicy korzystali ze ścianki wspinaczkowej pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów z Klubu Speleologicznego w Olkuszu.

Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali nagrody sportowe w postaci dyplomów (1-6 miejsce) oraz pucharów (1-3 miejsce). W dalszej części imprezy wręczono kolejne nagrody w postaci sprzętu sportowego. W pierwszej kolejności nagrodzono najmłodszych uczestników zawodów, przedszkolaków z kategorii „A”. Nagrody zapewnili organizator główny – Sport „Family Cup” i Stowarzyszenie Family Cup wraz ze sponsorami oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Sędzią głównym zawodów był Aleksander Bielecki.
Patronat nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

Dziękujemy wszystkim zawodnikom za uczestnictwo i zapraszamy na kolejne zawody w przyszłym roku.

[fbgallery url=’https:// https:// https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=423739101083258′ column=’3′]