MISTRZOSTWA POLSKI FREESTYLE FOOTBALL

Zdjęcie grupowe zawodników Freestyle Football

19 listopada w Hali Sportowo – Widowiskowej MOSiR w Olkuszu odbyły się Mistrzostwa Polski Freestyle Football Olkusz 2016. Mamy jedną z najlepszych na świecie krajowych reprezentacji w tej dyscyplinie sportu. Aż pięciu Polaków w tym roku występuje w zawodach z cyklu F3, w których udział bierze 16 najlepszych zawodników świata. I to było widać w sobotę na Mistrzostwach Polski w Olkuszu. Na specjalnie ustawionej, oświetlonej scenie kolejno pojawiały się pary zawodników, którzy w 3 minutowym starciu musieli przekonać sędziów o swojej wyższości nad przeciwnikiem. W sobotę o tytuł Mistrza walczyli zwycięzcy piątkowych eliminacji.

Do finałowej czwórki weszli: Szymon Skalski, Dawid „Zegan” Biegun, Dawid Ziomek oraz Stanisław Kościelny.

Ostatecznie zwyciężył Szymon Skalski (Mistrz Świata Red Bull Street Style Tokio 2013, Mistrz Europy Saint Petersburg 2012, Mistrz Świata 2011 Super Ball Praga), który zaprezentował atrakcyjne triki na bardzo wysokim poziomie. Drugie miejsce przypadło Dawidowi Biegunowi, a trzecie miejsce wywalczył Dawid Ziomek pokonując Stanisława Kościelnego.

W piątkowych eliminacjach wyłoniono również trójkę najlepszych zawodników w kategorii Sick Three czyli kombinacji trzech najtrudniejszych trików.

Mistrzostwom Polski Freestyle Football Olkusz 2016 towarzyszyła Akademia Freestyle Football dla dzieci i młodzieży. W dniach 16-17.11 w olkuskich szkołach odbyły się pokazy, a w sobotnie przedpołudnie trening dla wszystkich chętnych.

Organizatorami Mistrzostw Polski Freestyle Football 2016 byli Polish Freestyle Football Assosiation, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu oraz Gmina Olkusz.

[fbgallery url=’https:// https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=436506296473205′ column=’3′]