Otwarty Turniej Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

Finaliści w Otwartym Turnieju Siatkówki o Puchar Srebrnego Miasta

19.03 do Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu przyjechało 18 siatkarskich drużyn, aby powalczyć o Puchar Srebrnego Miasta w Otwartym Turnieju Siatkówki. Od godz. 8:30 zespoły podzielone na sześć grup, równolegle na trzech boiskach, rozgrywały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Przepustkę do fazy półfinałowej otrzymali tylko zwycięzcy grup eliminacyjnych: Globtroter, Bujaka-Jamajka, AZS UP Kraków, Silver Town, Hilcus Olkusz i Volley Dąbrowa Górnicza. Sześć najlepszych półfinałowych drużyn trafiło do 2 grup, z których zwycięzcy zagrali w finale, natomiast mecz o trzecie miejsce odbył się między drużynami z drugich miejsc.

Po wyrównanych i bardzo emocjonujących pojedynkach w finale spotkały się zespoły AZS UP Kraków i Volley Dąbrowa Górnicza. Drużyna z Dąbrowy wygrała finał 2:0 (25:12, 25:23). Podobnie zakończył się mecz o trzecie miejsce, w którym spotkały się drużyny Globtroter z Krakowa oraz Silver Town z Olkusza. Tym razem to „krakowianie” ograli „naszych” 2:0 (25:23, 25:16).

Najlepsze drużyny otrzymały puchary, medale, dyplomy oraz nagrody. Pamiątkową statuetką wyróżniono najlepszego zawodnika turnieju, którym został Marcin Bulwicki z drużyny Volley Dąbrowa Górnicza. Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie w składzie: Adrian Panasiuk, Rafał Pawłowski i Grzegorz Walczyński.

Organizatorem turnieju i fundatorem nagród był Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Wyniki

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=495779123879255′ column=’3′]