IX Miejsko-Gminna Spartakiada Przedszkolaków

Przedstawiciele przedszkolaków podczas IX Miejsko-Gminnej Spartakiady Przedszkolaków

09.05 Przedszkole Integracyjne Nr 9 w Olkuszu wraz z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Olkuszu zorganizowali Miejsko-Gminną Spartakiadę Przedszkolaków pod hasłem „Jestem silny zdrowy do zawodów gotowy”. Na początku imprezy każde przedszkole zaprezentowało opracowany przez sobie proporczyk oraz okrzyk zachęcający do zawodów. Po uroczystym ślubowaniu i odsłuchaniu hymnu olimpijskiego dzieci przystąpiły do rywalizacji o jak najlepsze wyniki w 15-tu sportowo-intelektualnych konkurencjach. 14 drużyn przedszkolaków startowało w takich konkurencjach jak: biegacz, poszukiwacz skarbów, pogromca przeszkód, slalomowiec, mistrz kometki, bramkarz, sokole oko, kangurzy skok, mistrz oddechu, siewca, koszykarz, tęga głowa, linoskoczek, siłacz oraz zbieracz. Zdobyte punkty w danej konkurencji zamieszczane były na specjalnie przygotowanej tablicy.

Zmagania przedszkolaków należały do bardzo wyrównanych przez co doping i okrzyki zagrzewające do wzmożonego wysiłku były bardzo gorące. Trzecie miejsce zostało wyłonione dopiero po dogrywce w przeciąganiu liny.

Najwięcej punktów uzyskała drużyna z Przedszkola nr 7 w Olkuszu zdobywając I miejsce. Na II miejscu znalazła się drużyna Przedszkola z Zedermana , a III przypadło zawodnikom z Przedszkola nr 4. Po sportowych emocjach wszystkie dzieci wspólnie skorzystały ze słodkiego poczęstunku oraz zabawy tanecznej przy muzyce. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe – zabawki do swoich placówek, a pozostałe przedszkola, oprócz dyplomów, upominki za udział w turnieju.

Patronat medialny nad spartakiadą objął Przegląd Olkuski.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=527305584059942′ column=’3′]