XXII Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2017 dla Amatorów

Uczestnicy podczas XXII Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2017 dla Amatorów

14.05 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu był organizatorem regionalnym XXII edycji Mistrzostw Polski w Kolarstwie Górskim Family Cup 2017 dla Amatorów. Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Województwa Małopolskiego.

Do rywalizacji przystąpili pasjonaci jazdy na rowerze w 5 kategoriach kobiecych i 9 męskich oraz w klasyfikacji rodzinnej i Pucharu Polski.

XXII edycja zawodów odbyła się jak w latach poprzednich w Silver Parku czyli Parku Rekreacyjno-Krajobrazowym przy ul. Głowackiego w Olkuszu. Silver Park to obiekt wyposażony m.in. w skateplazę, tory trialowe i rowerowe, pump track, skimboard. A stała ekspozycja maszyn górniczych z pobliskiej kopalni dodatkowo podnosi atrakcyjność parku.

Uczestnicy, w zależności od kategorii pokonywali wielokrotność dwukilometrowej pętli, wyznaczonej na ponad 6-cio hektarowym terenie. Zawodnicy zgodnie przyznali, że trasa była wymagająca, gdzie nie tylko liczyła się szybkość, ale również technika.

Starty zawodników umilała słoneczna pogoda oraz wspaniała rodzinna atmosfera. Wszystkie leżaki plażowe zostały wykorzystane przez rodziny oraz samych uczestników Mistrzostw. Na każdego zawodnika po wyścigu czekał regenerujący posiłek. Zgodnie z regulaminem pierwsze sześć osób z Małopolski, w każdej kategorii wiekowej otrzymało przepustki do finału krajowego, który odbędzie się 02.09 na Górze Kamieńskiej. W zawodach mogły wystartować również osoby spoza Małopolski, które klasyfikowane były w konkurencji Pucharu Polski. W kategorii rodzinnej najlepiej wypadła rodzina Marków. Najlepsi zawodnicy odebrali puchary oraz dyplomy. Wręczono również nagrody rzeczowe ufundowane przez Stowarzyszenie Family Cup, Sport Family Cup oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olkuszu.

Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie MZKol: Władysław Bednarz (sędzia główny) i Jerzy Klinik.

Podziękowania kierujemy do osób oraz instytucji, które włączyły się w organizację imprezy.

Patronat medialny nad imprezą objął Przegląd Olkuski.

Wyniki

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=533508703439630′ column=’3′]