IX Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate Dzieci i Młodzieży

Uczestnicy podczas IX Otwartych Mistrzostw Jury Krakowsko-Częstochowskiej Oyama Karate

3.06 w Hali Sportowo-Widowiskowej w Olkuszu odbyły się IX Otwarte Mistrzostwa Jury Krakowsko-Częstochowskiej OYAMA Karate Dzieci i Młodzieży. Organizatorem imprezy był Jurajski Klub Oyama Karate w Olkuszu pod przewodnictwem sensei Kazimierza Skalniaka przy współpracy Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olkuszu. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Miasta i Gminy Olkusz Pan Roman Piaśnik. W zawodach wzięło udział blisko 200 zawodników z 10 klubów z województwa śląskiego i małopolskiego.

W mistrzostwach zaprezentowali się młodzi adepci sztuk walk z następujących klubów: Zagłębiowski Klub Oyama Karate (Sosnowiec), Małopolski Klub Sportowy KOYAMA (Kraków), Klub OYAMA Karate – Brzeszcze, Krakowska Akademia Sportu (Kraków), Herbowski Klub Oyama Karate, Klub Oyama Karate z Bochni, PTS OYAMA Karate – Proszowice, MKS OYAMA Karate „Kosynier Racławice”, Klub OYAMA Karate Milówka, Jurajski Klub OYAMA Karate (Olkusz).

Sędzią Głównym był Shihan Paweł Pajdak 6 dan, (Sosnowiec) a arbitrami centralnymi: Shihan Ryszard Żółty 5 dan (Kraków), Sensei Mirosław Osika 4 dan (Kraków) i Sensei Rafał Czopek 4 dan (Brzeszcze).

Rywalizacja odbywała się w trzech konkurencjach: Kata (walka z wyimaginowanym przeciwnikiem), Kata z bronią (Oyama Kobudo Kata), Makiwara (zawodnicy wykonywali techniki ręczne i nożne z użyciem tarczy). Rywalizacja odbywała się na trzech polach prezentacji. Zawody rozegrano systemem punktowym i pucharowym (chorągiewki). Poziom współzawodnictwa sportowego był wysoki i wyrównany.

Podczas uroczystej dekoracji najlepszych zawodniczek i zawodników wręczono puchary, dyplomy oraz statuetki.
Organizatorzy dziękują wszystkim osobom za okazaną pomoc, a zawodnikom gratulują zdobytych wyników i podjęcia wyzwania.

Patronat medialny objęli: Przegląd Olkuski, Olkusztv.pl i SpottedOlkusz.pl

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=542624145861419′ column=’3′]