Imprezy Towarzyszące 74. Tour de Pologne w Olkuszu

Uczestnicy parady dogonić peleton

1.08.2017 r . przed godziną 14-tą przez Olkusz przemknie peleton 74.Tour de Pologne Nie lada gratka czeka wszystkich, którzy przyjdą kibicować kolarzom. Już od 11.00 wszyscy będą mogli brać udział w grach i zabawach sportowych. Przy fontannach zostanie zbudowany tor do gry w kapslowy Wyścig Pokoju. W latach 80-tych ubiegłego wieku kapsle królowały na każdym podwórku. Tzw. Wyścig Pokoju, czyli wyścig na kapsle rozgrywany był na wzór transmitowanych w telewizji zawodów kolarskich. Kapsle (kolarzy) specjalnie przygotowywano do wyścigu – polerowano (zdzierano) o chodnik jego wierzch tak, by kapsel miał lepszy „poślizg” a do wnętrza wklejano flagę państwa, które dany gracz reprezentował.Wyścig na kapsle

Wszyscy, którzy przyjadą na Rynek na rowerach, będą mogli sprawdzić swoje umiejętności na torze przeszkód, zbudowanym przez policjantów z Powiatowej Komendy Policji w Olkuszu.

Oprócz tego przeprowadzimy zawody na wodnym torze przeszkód oraz gimnastykę umysłu w grze „w trzy słówka”.

Najważniejszą konkurencją towarzyszącą Lotnej Premii będzie parada „Dogonić peleton”. Warunki uczestnictwa w paradzie to:

  1. zgłoszenie udziału w biurze wyścigu do godz.12.30,
  2. przygotowanie oryginalnego przebrania, które może zawierać elementy nawiązujące do tradycji, historii, kultury, sportu, filmu, literatury, muzyki itp.,
  1. lub zbudowanie ciekawego pojazdu na bazie roweru napędzanego siłą mięśni nóg zawierającego w swym wyglądzie elementy zabawne, pomysłowe, humorystyczne, sportowe itp.

Zwycięzcy we wszystkich konkursach zostaną nagrodzeni okolicznościowymi koszulkami 74.Tour de Pologne. Przewidziane są także nagrody za II i III miejsce oraz symboliczne nagrody za udział. Specjalne nagrody czekają na zwycięzców parady „Dogonić peleton”Pomysłowe przebrania podczas parady dogonić peleton

Od 12.00 na scenie wystąpią członkowie sekcji wokalnej MOK Olkusz. Ok. 13.30 na Rynku pojawi się kolumna reklamowa z oryginalnymi gadżetami wyścigu. Peleton na Lotnej Premii pojawi się o 13.56 i  pomknie na jedyną tego dnia Premię Górską, usytuowaną na skrzyżowaniu ul. 29 Listopada z ul. Kamyk.

Organizatorami  imprez towarzyszących przejazdowi kolarzy przez Olkusz i premie Lotną i Górską są Urząd Miasta i Gminy Olkusz, Miejski Ośrodek Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.