VI Rodzinny Festyn Osiedla Centrum

Zdjęcie uczestników festynu osiedla centrum

5.08 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji przeprowadził gry i zabawy podczas VI Festynu Rodzinnego Osiedla Centrum. Festyn tradycyjnie zorganizował Zarząd Osiedla Centrum przy współudziale Gminy Olkusz, MOSiR`u i MOK`u, na parkingu przy Miejskim Ośrodku Kultury.
Tuż po oficjalnym otwarciu festynu przez Pana Burmistrza Romana Piaśnika i Pana Henryka Gamrata – przewodniczącego osiedla przedszkolaki rozpoczęły grę „dopasuj przedmiot”. Równolegle z nimi dzieci (klasy I-III) ścigały się na torze przeszkód. Dla starszych dzieci (klasy IV-VI) przygotowano grę „zbieranie grzybów”. Wyścig „kolorowa układanka” został rozegrany w kategoriach gimnazjum i osoby dorosłe. Na zakończenie ustawiono tor przeszkód, który musiała pokonać drużyna składająca się z rodzica i dziecka. W tej konkurencji o zwycięstwie decydowało pokonanie toru w jak najkrótszym czasie oraz celność rzutów. Zarząd osiedla nagrodził osoby, które zajęły 3 pierwsze miejsca w poszczególnych konkurencjach, a dodatkowo ufundował nagrodę specjalną dla najlepszej rodziny, którą za udział aż w 6 konkurencjach otrzymała rodzina Kasi i Marcela Zub.
Już 19 sierpnia MOSiR zorganizuje zabawy sportowo-rekreacyjne podczas Pikniku rodzinnego organizowanego w „Dolince” przez Zarząd Osiedla Młodych.

[fbgallery url=’https://www.facebook.com/pg/mosirolkusz/photos/?tab=album&album_id=577502769040223′ column=’3′]